Wszystko o lubrykantach

Wszystko o lubrykantach

Lubrykanty jak powszechnie wiadomo to specyfiki, których głównym zadaniem jest przede wszystkim poprawienie jakości stosunku seksualnego. Lubrykant może okazać się niezwykle pomocy zwłaszcza w przypadku suchości pochwy. Preparaty te to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą urozmaicić nieco swoje współżycie poprzez właściwości rozgrzewające i zapachowe. Niniejszy serwis to idealne miejsca właśnie dla wszystkich tych osób, które chcą poznać najlepsze na rynku lubrykanty i dowiedzieć się jak ich prawidłowo używać.

Wszystko o lubrykantach

Jakie zadania mają spełniać lubrykanty?

Lubrykant to nic innego jak popularny żel intymny albo specjalny żel nawilżający, którego głównym zadaniem jest ułatwienie kontaktu seksualnego. Jest to znakomita substancja dla osób, które podczas seksu mają mniejsze lub większe problemy z tarciem. W dzisiejszych czasach bardzo wiele kobiet stosuje lubrykanty, aby ułatwić zbliżenie analne.

Dlaczego warto korzystać z lubrykantów?

Lubrykant skutecznie obniża ryzyko nieprzyjemnych i bolesnych otarć. Pamiętać należy o tym, że otarcia mogą powodować różnego typu infekcje, dlatego też warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób wykorzystuje lubrykanty nie tylko do nawilżania miejsc intymnych, ale również do urozmaicania łóżkowych igraszek. Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele różnorodnych żelów intymnych, które są przeznaczone na przykład do masażu, rozgrzewania ciała albo do pobudzania. W niniejszym serwisie znajdą Państwo dokładny opis najpopularniejszych lubrykantów, dzięki czemu łatwiej będzie wam dokonać właściwego zakupu.

Jakie preparaty wybrać?

Przed dokonaniem zakupu warto bardzo dokładnie zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Pamiętać należy o tym, że większość lubrykantów po 3 miesiącach od otwarcia nadaje się wyłącznie do wyrzucenia, dlatego też na początku nie warto inwestować w duże tuby. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za lubrykantami, które można wycisnąć za pomocą specjalnej pompki. To właśnie te preparaty są najwygodniejsze w użyciu, dlatego też cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Pamiętać należy również i o tym, że oczy nie lubią kontaktu z lubrykantami, dlatego też należy uważać.

Najlepsze lubrykanty dla początkujących?

Osoby początkujące w pierwszej kolejności powinny rozglądać się za lubrykantami na bazie wody, które są zdecydowanie najbezpieczniejszą opcją. Warto inwestować w bezwonne i bezbarwne lubrykanty, które bez żadnego większego problemu kupimy w zwykłej aptece. Pamiętać należy o tym, że wodne lubrykanty bardzo łatwo się zmywa i co najważniejsze nie uczulają. Wybierając lubrykanty na bazie wody, będziemy mieć także 100% pewność, że nie uszkodzą one prezerwatywy. Bardzo wrażliwe osoby powinny z kolei rozejrzeć się za hipoalergicznymi lubrykantami, które także oparte są na bazie wody i często posiadają właściwości przeciwzapalne. Godne uwagi są także lubrykanty silikonowe, które zdecydowanie lepiej nawilżają niż te na bazie wody. Silikonowe lubrykanty są niestety zdecydowanie droższe i trudniej je zmyć.

Portal świat-lubrykantów.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.