Wszystko o SPA

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Wszystko o SPA

Jeszcze jakiś czas temu wizyta w SPA była uważana za luksus, na jaki mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni. W dzisiejszych czasach wygląda to zupełnie inaczej. Bardzo często karnet do SPA wręcza się przykładowo jako prezent urodzinowy. Dlaczego SPA stało się tak popularne? Pewnie dlatego, że korzystanie ze SPA niezwykle dobrze oddziałuje na nasze zdrowie fizyczne, ale i psychiczne, a w dodatku nie kosztuje fortuny. Korzystać ze SPA mogą osoby w każdym wieku, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Zobaczmy, na czym polega fenomen SPA.

 

Dlaczego warto jeździć do SPA?

Uczęszczanie do gabinetów odnowy biologicznej niesie ze sobą wiele zalet. Ośrodki SPA dają wiele możliwości – istnieją różne rodzaje zabiegów, między innymi regenerujące, odprężające, ujędrniające, ale też oczywiście zdrowotne. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Co uzyskamy dzięki korzystaniu ze SPA? Po pierwsze: nasze zdrowie wyraźnie poprawi się dzięki wszystkiemu temu, co przeżyjemy w SPA. Ciało stanie się dużo jędrniejsze i we właściwy i naprawdę staranny sposób zaopiekowane. Co jeszcze? Uzyskamy wewnętrzny spokój – wizyta w SPA zrelaksuje nas i pozwoli wyciszyć myśli. Ponadto SPA może nam pomóc walczyć z wszelkimi niedoskonałościami naszego ciała lub chorobami. Korzystanie ze SPA bowiem sprzyja na przykład redukcji cellulitu, wygładzeniu zmarszczek czy też załagodzeniu cukrzycy.

Co można robić w SPA?

SPA oferuje wiele usług, które mają na celu zadbanie o ciało i umysł. Najczęściej wybieranymi są masaże, sauna, jacuzzi, maseczki na twarz i ciało, a także ćwiczenia. Wszystko to służy niezapomnianemu odprężeniu.

  1. Masaże – masaże mogą dotyczyć całego ciała, ale też tylko poszczególnych jego części, przykładowo stóp albo pleców. Bardzo często są one wykonywane przy użyciu olejków eterycznych, które doskonale zmiękczają skórę. W dodatku ich przyjemna woń działa w sposób kojący. Rodzaj i siła masażu są uzależnione od nas samych – do wyboru, do koloru.
  2. Sauna – z tej usługi również bardzo często korzysta się w SPA. Sauna niezwykle pozytywnie oddziałuje na nasze zdrowie i kondycję ciała. Istnieją sauny fińskie, aromatyczne, solne, ale też łaźnie parowe. Przebywanie w saunie sprzyja złuszczaniu się martwego naskórka i jego regeneracji, jak również rewelacyjnie wpływa na krążenie krwi w naczyniach i na drogi oddechowe.
  3. Jacuzzi – to bardzo przyjemny pobyt w wannie z hydromasażem. Taka kąpiel skutecznie redukuje stres. Sprzyja też odchudzaniu i oczyszcza organizm z toksyn. Do kąpieli często dodaje się olejki zapachowe.
  4. Maseczki – najczęściej korzysta się z przeróżnych maseczek na twarz, ale popularne są również maseczki nakładane przykładowo na dłonie.
  5. Ćwiczenia – ten rodzaj rozrywki wymaga już od nas nieco wysiłku. Wszystko jednak ma swoje pozytywy. Są to mało męczące ćwiczenia, które uspokoją i rozluźnią nasze ciało oraz umysł. Do takich należy joga.

Relaks i piękne widoki, czyli SPA w górach

Nie bez przyczyny niezwykle częstym wyborem jest SPA w górach. Wypoczynek, relaks i regeneracja w towarzystwie pięknego krajobrazu górskiego to coś, czego każdy powinien spróbować.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *