Wybierz botoks – pożegnaj się ze zmarszczkami mimicznymi!

Wybierz botoks – pożegnaj się ze zmarszczkami mimicznymi!

Zmarszczki mimiczne nie muszą być Twoją zmorą? Skorzystaj z botoksu w gabinecie medycyny estetycznej!

Nawet najdroższe kosmetyki od najlepszych marek nie są w stanie wymazać ze skóry zmarszczek mimicznych. Wtedy, gdy liczą się optymalne efekty, najlepszym rozwiązaniem będzie botoks, czyli zabieg medycyny estetycznej polegający na wstrzyknięciu toksyny botulinowej.

Na czym dokładnie polega botoks? Jak działa? Czy usuwanie zmarszczek to jego jedyne zastosowanie? Jak przebiega zabieg z użyciem botoksu? W końcu, ile musimy zapłacić za taki zabieg? Sprawdź teraz, gdy chcesz cieszyć się młodzieńczym wyglądem swojej skóry!

Botoks, czyli toksyna botulinowa – co to jest?

Pod pojęciem takim jak botoks, inaczej botox, toksyna botulinowa czy jad kiełbasiany, znajduje się białkowa neurotoksyna, która wytwarzana jest przez bakterie – laseczki jadu kiełbasianego.

Bakterie te bytują głównie w glebie czy na dnie morskim, a także namnażają się w nieprawidłowo przechowywanych konserwach.

Botoks jest bardzo silną toksyną, która nawet w niewielkiej dawce może doprowadzić do śmierci przez porażenie nerwów i mięśni. Badacze odkryli jednak, że w odpowiednich ilościach posiada ona działanie terapeutyczne.

Aktualnie toksyna botulinowa używana jest w wielu dziadzinach medycyny, na przykład do leczenia nadmiernego napięcia mięśniowego, zeza, kurczu twarzy i powiek. Najczęściej jednak botox kojarzony jest jako sposób na usuwanie zmarszczek, który stosuje medycyna estetyczna.

Usuwanie zmarszczek botoksem – jak to działa?

Gabinety medycyny estetycznej oferują swoim klientom szeroką gamę zabiegów mających na celu usuwanie zmarszczek. Dwa najpopularniejsze z nich to kwas hialuronowy oraz botox.

Podczas gdy kwas hialuronowy używany jest do wypełniania zmarszczek oraz braków w objętości skóry, toksyna botulinowa pozwala na zniwelowanie zmarszczek pochodzenia mimicznego.

Zmarszczki mimiczne to zmarszczki, które powstają w warstwie mięśniowej skóry, jako efekt ruchu tych mięśni. Wówczas kosmetyki nie przyniosą optymalnych efektów, ponieważ przyczyna zmarszczki znajduje się głębiej. Aby ją zlikwidować, należy dotrzeć aż do mięśnia – właśnie dlatego botoks wstrzykiwany jest bezpośrednio w zmarszczkę.

Toksyna botulinowa przynosi najlepsze efekty na:

  • zmarszczki między brwiami, tzw. lwie zmarszczki
  • zmarszczki poziome na cole
  • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki i inne
  • zmarszczki królicze nosa
  • zmarszczki przy ustach – zmarszczki palacza
  • inne rodzaje zmarszczek mimicznych

Po wstrzyknięciu botoksu w zmarszczkę dochodzi do czasowego zatrzymania ruchu wybranych mięśni. Toksyna botulinowa oddziałuje wówczas na płytkę nerwowo-mięśniową, co prowadzi do wygładzenia mięśnia, a tym samym zniwelowania zmarszczki.

Należy przy tym wskazać, że prawidłowo wykonany botox nie daje efektu maski na twarzy. Mimika nadal jest zachowana, ale skóra wygląda na młodszą, gładzą i tym samym bardziej estetyczną.

Warto też wspomnieć o tym, że toksyna botulinowa ma działanie czasowe. Po około 3-6 miesiącach od jej aplikacji w mięsień dochodzi do odbudowania połączeń nerwowych, a tym samym przywrócenia ruchu mięśnia. W efekcie zmarszczka znów staje się widoczna. Wtedy zabieg może być wykonany kolejny raz.

Przebieg zabiegu z użyciem toksyny botulinowej

Zabieg wykorzystujący botox jest szybki i bezpieczny, gdy zostanie wykonany przez specjalistę – lekarza medycyny estetycznej.

Przed zabiegiem lekarz konsultuje się z pacjentem, aby wyznaczyć odpowiednie obszary pracy oraz omówić oczekiwane rezultaty. Następnie skóra jest oczyszczana i lekarz wykonuje zastrzyki z odpowiednią dawką botoksu w wyznaczone wcześniej punkty.

Podczas zabiegu stosuje się bardzo cienkie igły, dlatego też nie ma potrzeby stosowania dodatkowego znieczulenia. Gdy jednak pacjent chce, aby zabieg był bezbolesny, można zastosować specjalne kremy znieczulające.

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości – zaczerwienienie, obrzęk, zasinienia, które mijają po paru dniach.

Pełne efekty zabiegu można zauważyć po około tygodniu, gdy dochodzi do wygładzenia zmarszczek, ale pierwsze zmiany zauważalne są już po około 3-4 dniach. Rezultaty utrzymują się do około 3-6 miesięcy. Potem toksyna botulinowa może być zastosowana ponownie.

Botoks – nie tylko na zmarszczki mimiczne

Ze względu na swoje właściwości botoks stosowany jest nie tylko w celu usuwania zmarszczek mimicznych, ale również posiada on inne zastosowania. Coraz częściej toksyna botulinowa używana jest również w innych celach, gdzie także sprawdza się bardzo dobrze.

Botox polecany jest między innymi jako sposób na leczenie nadpotliwości. Powoduje zablokowanie działania gruczołów potowych, a tym samym zmniejsza potliwość w obrębie pach, stóp czy dłoni. To najlepsze rozwiązanie, gdy inne metody leczenia nadmiernie potliwości nie przynoszą żadnych rezultatów.

Toksyna botulinowa może być wykorzystywana także w celu korekty twarzy, na przykład do uniesienia opadających brwi, korekty opadającego nosa czy opadających kącików ust.

Również botoks stosowany jest w celu leczenia bruksizmu, czyli nocnego zgrzytania zębami

Coraz częściej używany jest on też jako sposób niwelowania bólów migrenowych głowy.

Ile należy zapłacić za usuwanie zmarszczek z użyciem botoksu?

Toksyna botulinowa to skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek pochodzenia mimicznego. Z jakimi kosztami tego typu zabiegu należy się liczyć?

Cena za botox zależna jest przed wszystkim od wybranego gabinetu, a także od obszaru poddanego tej procedurze, co powiązane jest też z ilością zużytego preparatu. Najczęściej należy liczyć się z wydatkiem od około 500 złotych do ponad 1500 złotych.

Do skorzystania ze swoich usług w zakresie usuwania zmarszczek i leczenia nadpotliwości z użyciem botoksu zaprasza Klinika Magnuccy z siedzibą w Katowicach.

Podsumowując, botox to skuteczny sposób na zmarszczki mimiczne, w tym na zmarszczki na czole, kurze łapki czy zmarszczki przy ustach. Wybierz tę metodę, aby zapomnieć o swoich kompleksach!