Wybierz botoks – pożegnaj się ze zmarszczkami mimicznymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Wybierz botoks – pożegnaj się ze zmarszczkami mimicznymi!

Zmarszczki mimiczne nie muszą być Twoją zmorą? Skorzystaj z botoksu w gabinecie medycyny estetycznej!

Nawet najdroższe kosmetyki od najlepszych marek nie są w stanie wymazać ze skóry zmarszczek mimicznych. Wtedy, gdy liczą się optymalne efekty, najlepszym rozwiązaniem będzie botoks, czyli zabieg medycyny estetycznej polegający na wstrzyknięciu toksyny botulinowej.

Na czym dokładnie polega botoks? Jak działa? Czy usuwanie zmarszczek to jego jedyne zastosowanie? Jak przebiega zabieg z użyciem botoksu? W końcu, ile musimy zapłacić za taki zabieg? Sprawdź teraz, gdy chcesz cieszyć się młodzieńczym wyglądem swojej skóry!

Botoks, czyli toksyna botulinowa – co to jest?

Pod pojęciem takim jak botoks, inaczej botox, toksyna botulinowa czy jad kiełbasiany, znajduje się białkowa neurotoksyna, która wytwarzana jest przez bakterie – laseczki jadu kiełbasianego.

Bakterie te bytują głównie w glebie czy na dnie morskim, a także namnażają się w nieprawidłowo przechowywanych konserwach.

Botoks jest bardzo silną toksyną, która nawet w niewielkiej dawce może doprowadzić do śmierci przez porażenie nerwów i mięśni. Badacze odkryli jednak, że w odpowiednich ilościach posiada ona działanie terapeutyczne.

Aktualnie toksyna botulinowa używana jest w wielu dziadzinach medycyny, na przykład do leczenia nadmiernego napięcia mięśniowego, zeza, kurczu twarzy i powiek. Najczęściej jednak botox kojarzony jest jako sposób na usuwanie zmarszczek, który stosuje medycyna estetyczna.

Usuwanie zmarszczek botoksem – jak to działa?

Gabinety medycyny estetycznej oferują swoim klientom szeroką gamę zabiegów mających na celu usuwanie zmarszczek. Dwa najpopularniejsze z nich to kwas hialuronowy oraz botox.

Podczas gdy kwas hialuronowy używany jest do wypełniania zmarszczek oraz braków w objętości skóry, toksyna botulinowa pozwala na zniwelowanie zmarszczek pochodzenia mimicznego.

Zmarszczki mimiczne to zmarszczki, które powstają w warstwie mięśniowej skóry, jako efekt ruchu tych mięśni. Wówczas kosmetyki nie przyniosą optymalnych efektów, ponieważ przyczyna zmarszczki znajduje się głębiej. Aby ją zlikwidować, należy dotrzeć aż do mięśnia – właśnie dlatego botoks wstrzykiwany jest bezpośrednio w zmarszczkę.

Toksyna botulinowa przynosi najlepsze efekty na:

  • zmarszczki między brwiami, tzw. lwie zmarszczki
  • zmarszczki poziome na cole
  • zmarszczki wokół oczu – kurze łapki i inne
  • zmarszczki królicze nosa
  • zmarszczki przy ustach – zmarszczki palacza
  • inne rodzaje zmarszczek mimicznych

Po wstrzyknięciu botoksu w zmarszczkę dochodzi do czasowego zatrzymania ruchu wybranych mięśni. Toksyna botulinowa oddziałuje wówczas na płytkę nerwowo-mięśniową, co prowadzi do wygładzenia mięśnia, a tym samym zniwelowania zmarszczki.

Należy przy tym wskazać, że prawidłowo wykonany botox nie daje efektu maski na twarzy. Mimika nadal jest zachowana, ale skóra wygląda na młodszą, gładzą i tym samym bardziej estetyczną.

Warto też wspomnieć o tym, że toksyna botulinowa ma działanie czasowe. Po około 3-6 miesiącach od jej aplikacji w mięsień dochodzi do odbudowania połączeń nerwowych, a tym samym przywrócenia ruchu mięśnia. W efekcie zmarszczka znów staje się widoczna. Wtedy zabieg może być wykonany kolejny raz.

Przebieg zabiegu z użyciem toksyny botulinowej

Zabieg wykorzystujący botox jest szybki i bezpieczny, gdy zostanie wykonany przez specjalistę – lekarza medycyny estetycznej.

Przed zabiegiem lekarz konsultuje się z pacjentem, aby wyznaczyć odpowiednie obszary pracy oraz omówić oczekiwane rezultaty. Następnie skóra jest oczyszczana i lekarz wykonuje zastrzyki z odpowiednią dawką botoksu w wyznaczone wcześniej punkty.

Podczas zabiegu stosuje się bardzo cienkie igły, dlatego też nie ma potrzeby stosowania dodatkowego znieczulenia. Gdy jednak pacjent chce, aby zabieg był bezbolesny, można zastosować specjalne kremy znieczulające.

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości – zaczerwienienie, obrzęk, zasinienia, które mijają po paru dniach.

Pełne efekty zabiegu można zauważyć po około tygodniu, gdy dochodzi do wygładzenia zmarszczek, ale pierwsze zmiany zauważalne są już po około 3-4 dniach. Rezultaty utrzymują się do około 3-6 miesięcy. Potem toksyna botulinowa może być zastosowana ponownie.

Botoks – nie tylko na zmarszczki mimiczne

Ze względu na swoje właściwości botoks stosowany jest nie tylko w celu usuwania zmarszczek mimicznych, ale również posiada on inne zastosowania. Coraz częściej toksyna botulinowa używana jest również w innych celach, gdzie także sprawdza się bardzo dobrze.

Botox polecany jest między innymi jako sposób na leczenie nadpotliwości. Powoduje zablokowanie działania gruczołów potowych, a tym samym zmniejsza potliwość w obrębie pach, stóp czy dłoni. To najlepsze rozwiązanie, gdy inne metody leczenia nadmiernie potliwości nie przynoszą żadnych rezultatów.

Toksyna botulinowa może być wykorzystywana także w celu korekty twarzy, na przykład do uniesienia opadających brwi, korekty opadającego nosa czy opadających kącików ust.

Również botoks stosowany jest w celu leczenia bruksizmu, czyli nocnego zgrzytania zębami

Coraz częściej używany jest on też jako sposób niwelowania bólów migrenowych głowy.

Ile należy zapłacić za usuwanie zmarszczek z użyciem botoksu?

Toksyna botulinowa to skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek pochodzenia mimicznego. Z jakimi kosztami tego typu zabiegu należy się liczyć?

Cena za botox zależna jest przed wszystkim od wybranego gabinetu, a także od obszaru poddanego tej procedurze, co powiązane jest też z ilością zużytego preparatu. Najczęściej należy liczyć się z wydatkiem od około 500 złotych do ponad 1500 złotych.

Do skorzystania ze swoich usług w zakresie usuwania zmarszczek i leczenia nadpotliwości z użyciem botoksu zaprasza Klinika Magnuccy z siedzibą w Katowicach.

Podsumowując, botox to skuteczny sposób na zmarszczki mimiczne, w tym na zmarszczki na czole, kurze łapki czy zmarszczki przy ustach. Wybierz tę metodę, aby zapomnieć o swoich kompleksach!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

be active gdzie kupic

Znaleziony temat: be active gdzie kupic Jak być aktywnym i zdrowym – poradnik zakupowy Czy marzysz o zmianie swojego stylu życia na bardziej aktywny i

Czytaj więcej »

plan on it planner

Znaleziony temat: plan on it planner Jak schudnąć i być aktywnym? Poradnikowy artykuł dla wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę z zdrowym stylem życia. Planowanie

Czytaj więcej »

jacobsona trening

Znaleziony temat: jacobsona trening Poradnik treningowy dla aktywnych – jak schudnąć z Ewą Chodakowską Marzysz o smukłej sylwetce, ale nie wiesz, od czego zacząć? Dobrze

Czytaj więcej »

keto dieta co jeść

Znaleziony temat: keto dieta co jeść Keto dieta – co jeść i jak być aktywnym Keto dieta, znana również jako dieta ketogeniczna, to sposób odżywiania,

Czytaj więcej »

plan ćwiczeń ewy chodakowskiej

Znaleziony temat: plan ćwiczeń ewy chodakowskiej Poradnik: Plan ćwiczeń Ewy Chodakowskiej dla aktywnych osób pragnących schudnąć Jeśli chcesz schudnąć i poprawić swoją kondycję, to warto

Czytaj więcej »

medycyna uj

Znaleziony temat: medycyna uj Medycyna estetyczna – jak poprawić swoje naturalne piękno Medycyna estetyczna a operacje plastyczne Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się

Czytaj więcej »

kosmetologia estetyczna katarzyna fornalkiewicz

Znaleziony temat: kosmetologia estetyczna katarzyna fornalkiewicz Kosmetologia estetyczna – tajemnica piękna i młodości Wprowadzenie Kosmetologia estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się poprawianiem wyglądu zewnętrznego

Czytaj więcej »

usta glonojada

Znaleziony temat: usta glonojada Usta glonojada – co to takiego? Usta glonojada to termin określający trendy w makijażu ust, które nawiązują do kolorów i tekstur

Czytaj więcej »

operacja plastyczna oczu

Znaleziony temat: operacja plastyczna oczu Operacja plastyczna oczu – wszystko, co powinieneś wiedzieć Wprowadzenie Operacja plastyczna oczu, zwana również blefaroplastyką, to procedura chirurgiczna mająca na

Czytaj więcej »

dieta keto jakie suplementy

Znaleziony temat: dieta keto jakie suplementy Dieta keto – jakie suplementy warto stosować? Dieta keto, znana również jako dieta ketogeniczna, zyskuje coraz większą popularność wśród

Czytaj więcej »

ćwiczenia unoszące pośladki

Znaleziony temat: ćwiczenia unoszące pośladki Jak ćwiczyć, aby unieść pośladki – poradnik dla aktywnych Marzysz o jędrnych i unoszących się pośladkach? Nie wiesz, jak zacząć

Czytaj więcej »

ABC Dobrego makijażu

Makijaż ma nas zdobić, upiększać i odmłodzić, ale żeby spełniał taką role trzeba znać podstawowe zasady jakimi należy się kierować przy jego wykonaniu, w przeciwnym

Czytaj więcej »

chodakowska nowy trening

Znaleziony temat: chodakowska nowy trening Chodakowska – nowy trening „Be Active” Ewa Chodakowska, popularna trenerka fitness, zaprezentowała swój nowy program treningowy o nazwie „Be Active”.

Czytaj więcej »

cwiczenia na klatke i triceps

Znaleziony temat: cwiczenia na klatke i triceps Ćwiczenia na klatkę i triceps – jak efektywnie trenować? Chcesz zbudować piękną i wyrzeźbioną klatkę piersiową oraz triceps?

Czytaj więcej »

zabiegi pod oczy

Znaleziony temat: zabiegi pod oczy Zabiegi pod oczy – jak zadbać o swoje spojrzenie? Estetyczna pielęgnacja pod oczami Pielęgnacja skóry wokół oczu jest niezwykle ważna,

Czytaj więcej »
Kategorie

buty sportowe ewy chodakowskiej

Znaleziony temat: buty sportowe ewy chodakowskiej Buty sportowe Ewy Chodakowskiej – jak być aktywnym z Ewą Chodakowską Ewa Chodakowska to jedna z najbardziej znanych polskich

Czytaj więcej »

dieta keto per sportivi

Znaleziony temat: dieta keto per sportivi Dieta keto dla sportowców – jak być aktywnym z Ewą Chodakowską Chcesz schudnąć i jednocześnie utrzymać aktywność fizyczną? Dieta

Czytaj więcej »

jadłospis dieta niskowęglowodanowa

Znaleziony temat: jadłospis dieta niskowęglowodanowa Jadłospis dieta niskowęglowodanowa – jak być aktywnym z Ewą Chodakowską Dieta niskowęglowodanowa to jedna z najpopularniejszych metod odchudzania, która cieszy

Czytaj więcej »

dieta low carb 9 dias

Znaleziony temat: dieta low carb 9 dias Poradnikowy: Jak schudnąć w 9 dni na diecie low carb i być aktywnym? Dieta low carb, czyli dieta

Czytaj więcej »

na kręgosłup ćwiczenia

Znaleziony temat: na kręgosłup ćwiczenia Jak zadbać o kręgosłup poprzez odpowiednie ćwiczenia? Kręgosłup jest jednym z najważniejszych elementów naszego ciała. To on odpowiada za utrzymanie

Czytaj więcej »

chce schudnac 20 kg dieta

Znaleziony temat: chce schudnac 20 kg dieta Jak schudnąć 20 kg? Poradnik dla osób pragnących zmienić swoją sylwetkę Chcąc schudnąć 20 kg, ważne jest przede

Czytaj więcej »