Jak wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Zabiegu medycyny estetycznej cieszą się od wielu lat dużą popularnością i są coraz częściej wybierane przez kobiety w różnym przedziale wieku. Rosnące zainteresowanie usługami świadczonymi przez gabinety medycyny estetycznej sprawiło przy tym, że na rynku pojawiać zaczęła się coraz większa liczba podmiotów gospodarczych, które rozpoczęły działalność w tym zakresie, oferując pacjentom szeroką gamę zabiegów przeprowadzanych przez wykwalifikowany personel oraz lekarzy medycyny estetycznej.

Każda kobieta zainteresowana skorzystaniem z różnego rodzaju usług – począwszy od mało inwazyjnych zabiegów, takich jak na przykład wypełnianie ust kwasem hialuronowym, czy też usuwanie zmarszczek botoksem, a skończywszy na bardziej skomplikowanych zabiegach wykonywanych przy użyciu profesjonalnego sprzętu, takich jak na przykład laserowe usuwanie rozstępów lub trwałe usuwanie owłosienia – staje przed trudnym wyborem miejsca, gdzie będzie wykonywać zaplanowane zabiegu upiększające. W jaki sposób wybrać odpowiedni gabinet medycyny estetycznej? Na co zwrócić uwagę, aby nie być rozczarowanym po samym zabiegu?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej tak naprawdę nie różnią się w dużym stopniu od tradycyjnych zabiegów wykonywanych przez lekarzy innych specjalności. Podobnie więc jak w przypadku przychodni specjalistycznych i placówek zabiegowych, także i w tym przypadku podstawowym kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze, jest to, jaki lekarz medycyny estetycznej przeprowadzać lub nadzorować będzie wykonywane zabiegi, uwzględniając przede wszystkim opinie wygłaszane przez jego dotychczasowych pacjentów. Kolejnym z kryteriów, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze salonu medycyny estetycznej jest to, jakiego sprzętu używa zatrudniony w nim personel – czy są to maszyny i urządzenia wysokiej klasy, polecane przez specjalistów z branży, a także na to, czy nie są one poddawane zbyt wzmożonej eksploatacji, co wiązać się będzie z możliwością jego zużycia i nieprawidłowej pracy.

Należy też pamiętać, że każdy zabieg wykonywany w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej poprzedzony winien być pełną konsultacją kwalifikacyjną przeprowadzoną przez lekarza medycyny estetycznej. Podczas takiej rozmowy lekarz ten przeprowadzi wywiad mający na celu wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, a także dokona wstępnej kwalifikacji do jego wykonania. Powinien też odpowiedzieć na wszelkie pojawiające się wątpliwości i pytania, a także wyjaśnić, na czym polega zabieg, w jaki sposób będzie przeprowadzony oraz jak należy się zachowywać bezpośrednio po nim, aby osiągnąć zamierzony efekt. Jeżeli już na tym etapie nie będziemy do końca zadowoleni z zachowania lekarza, nie uzyskamy od niego pełnej informacji lub też zauważymy, że wywiad lekarski zbierany jest w sposób budzący obiekcje i nie do końca rzetelny, warto rozważyć wykonanie zabiegu w innym gabinecie medycyny estetycznej. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemności oraz rozczarowania ze źle przeprowadzonego zabiegu.

Więcej informacji na stronie: http://www.freshmed.com.pl/gabinet-medycyny-estetycznej/gabinet-medycyny-estetycznej-katowice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *