Wypełnianie zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego

Wypełnianie zmarszczek na bazie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest naturalnym, podstawowym składnikiem skóry, odpowiedzialnym za jej odpowiednie nawilżenie i jędrność. Z czasem jednak jest go w skórze coraz mniej, dlatego staje się ona z wiekiem bardziej wysuszona, zwiotczała i mniej elastyczna – powstają zmarszczki, a policzki i usta nie mają już takiej objętości.

Są na szczęście preparaty, które zawierają kwas hialuronowy. Można uzupełnić niedobór kwasu, wstrzykując go do skóry właściwej. W ten sposób udaje się ją nawilżyć skórę, wypełnić zmarszczki, a więc poprawić kontur twarzy: wymodelować usta i nadać objętość policzkom. Wstrzyknięty kwas hialuronowy pobudza również procesy regeneracyjne, dlatego nawet po wchłonięciu preparatu, skóra prezentuje się znacznie lepiej, niż przed zabiegiem.

Nie trzeba się też obawiać o to, że wystąpi reakcja alergiczna – kwas hialuronowy, którym wygładza się zmarszczki, jest preparatem całkowicie syntetycznym. Właściwy zabieg można więc zaplanować bardzo szybko, gdyż nie trzeba przeprowadzać wcześniejszej próby uczuleniowej. Zabieg, który polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, nie jest bolesny. Miejsca, w które ma być wstrzyknięty preparat, smaruje się specjalnym kremem o działaniu znieczulającym.

Wygładzanie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego to zabieg niezwykle skuteczny, ponieważ rezultaty widać od razu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że preparat ten z czasem podlega degradacji i całkowicie się wchłania. By utrzymać zadowalający efekt, należy maksymalnie po roku powtórzyć zabieg. Dobrą wiadomością jest to, że wstrzyknięcie kwasu jest całkowicie bezpieczną metodą na pozbycie się niechcianych zmarszczek. Ponadto pacjent ma pewność, że jest to proces całkowicie odwracalny w czasie.

Preparaty, które stosuje się do wypełniania niechcianych bruzd kwasem hialuronowym, są krystalicznym, plastycznym i elastycznym żelem. Kwas hialuronowy jest dostępny jako preparat w kapsułkach, który pozyskuje się procedurami biotechnologicznymi. Warto wspomnieć o tym, że kwas hialuronowy można wstrzyknąć wszędzie tam, gdzie pojawiają się niechciane zmarszczki, a więc nie tylko na twarzy. Kobiety, które zgłaszają się na zabieg, modelują również dekolt i dłonie. Wstrzykując kwas hialuronowy, można również usunąć blizny, poprawić kształt biustu, ujędrnić uda, pośladki, czy łydki. Warto wspomnieć o tym, że jest wiele preparatów, które stosuje się do wypełniania bruzd kwasem hialuronowym. Dzięki temu pacjent może łatwiej dostosować specjalny środek do własnych potrzeb.

Kwas hialuronowy podaje się za pomocą cienkich igieł, by do maksimum zmniejszyć odczuwalny ból. Kiedy żel zostanie już wprowadzony, wypełnia zmarszczkę, nadając skórze naturalny wygląd. Dzieje się tak ze względu na to, że preparat wiąże wodę i przez to zwiększa się objętość miejsca, w którym kwas wygładza zmarszczki. Cały zabieg trwa pół godziny, a efekt można zauważyć zaraz po nim, przeglądając się w lusterku. Co warto podkreślić, wykonanie takiego zabiegu nie wyłącza z codziennych zajęć. Warto jednak mieć na uwadze to, żeby po leczeniu unikać silnego nasłonecznienia (w solarium) i nagrzewania (w saunie) co najmniej przez czternaście dni.

Artykuł ekspercki – szczegóły publikacji
Publikacja powstała przy współpracy z firmą Klinika stomatologiczno-medyczna Medoral.pl