Wzmacniacz słuchu a aparat słuchowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Wzmacniacz słuchu a aparat słuchowy

Z pozoru podobne, w rzeczywistości diametralnie się od siebie różnią – mowa o wzmacniaczach słuchu oraz aparatach słuchowych. Jakie są ich podstawowe różnice? Na pierwszy rzut oka wzmacniacze słuchu wydają się korzystnym rozwiązaniem. Przede wszystkim zachęcać może ich niska cena zakupu w porównaniu do wyższych cen profesjonalnych aparatów słuchowych. Co zatem wybrać?

Wzmacniacz słuchu – czy niska cena gwarantuje oczekiwany efekt?

W przeciwieństwie do aparatów słuchowych, wzmacniacze słuchu cechują się prostą budową. Ich funkcja sprowadza się do głośniejszego odbioru dźwięków z otoczenia, jednocześnie niestety zbierają wszystkie szumy oraz zanieczyszczenia. Budowa wzmacniacza słuchu zawiera podzespoły takie, jak na przykład: regulowany potencjometr umożliwiający dokładniejszy odbiór dźwięków, mikrofon oraz wbudowany wzmacniacz. Tego typu rozwiązanie stanowi jedynie doraźną pomoc, bowiem w odróżnieniu od profesjonalnych aparatów słuchowych, urządzenie nie dopasowuje się do indywidualnych oczekiwań osoby zmagającej się z wadą słuchu.

W odróżnieniu od wzmacniaczy słuchu, aparaty słuchowe umożliwiają odbiór zewnętrznych sygnałów i zapewniają także rehabilitację układu słuchowego. A to w przypadku wzmacniaczy słuchu nie jest możliwe. Można stwierdzić, że wzmacniacze słuchu stanowią tylko doraźne rozwiązanie. W porównaniu do dobrego aparatu słuchowego nie dają maksymalnej jakości polepszenia słyszenia połączonej ze stuprocentowym bezpieczeństwem i komfortem.

Zaawansowana konstrukcja aparatów słuchowych sprawia, że tego typu urządzenia pozwalają na odbiór zewnętrznych dźwięków, i co ważne – mają pozytywne oddziaływanie na ludzkie zdrowie. Możliwość dopasowania rodzaju aparatu słuchowego do indywidualnych potrzeb oraz preferencji, a także liczny wybór nowoczesnych modeli na naszym rynku sprawiają, że dobry aparat słuchowy to wysoce skuteczne rozwiązanie.

Wzmacniacz słuchu a aparat słuchowy – podstawowe różnice

Jak wspomniano już wcześniej, wzmacniacz słuchu to nie to samo co aparat słuchowy. Wzmacniacze słuchu według opinii ekspertów posiadają neutralny lub według niektórych opracowań negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wzmacniacze słuchu swoim działaniem są zbliżone do głośników, które przystawiamy do uszu.

W zależności od stopnia zaawansowania problemów ze słyszeniem aparaty słuchowe wyodrębniają odpowiednie dźwięki, wzmacniając tym samym ich odbiór. Każda osoba korzystająca z aparatu słuchowego może liczyć na profesjonalny dobór urządzenia i komfortowe użytkowanie. Warto także wspomnieć, że wzmacniacze słuchu – choć swoją konstrukcją mogą łudząco przypominać aparaty słuchowe, nie posiadają stosownych certyfikatów medycznych – nie są produktami medycznymi!

Wzmacniacze słuchu zapewniają jednolity przepływ wszystkich dźwięków. W praktyce powoduje to dekoncentrację oraz problemy związane z odbiorem mowy. Według opinii protetyków słuchu, wzmacniacze słuchowe nie są bezpiecznym dla zdrowia rozwiązaniem i są często wykonane z gorszych jakościowo materiałów. Stanowią tymczasowe rozwiązanie, które naraża układ słuchowy na możliwe uszkodzenia. Neutralność i uniwersalność wzmacniaczy słuchu nie oferuje dodatkowych rozwiązań technologicznych w postaci elastycznych wkładek, przez co małżowina uszna narażona jest na dodatkowy ból.

Reasumując, niska relatywnie cena wzmacniaczy słuchu wyklucza wysoką jakość oraz technologiczne możliwości nowoczesnych, jakie oferują nowoczesne aparat słuchowe. Dobre aparaty słuchowe posiadają dodatkową gwarancję, spełniają także wszelkie normy medyczne i zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowym atutem w wyborze wśród profesjonalnych aparatów słuchowych jest różnorodność modeli. W zależności od osoby zmagającej się z wadą słuchu, z pewnością spełnią jej preferencje oraz indywidualne oczekiwania. Aby dopasować idealnie aparat słuchowy warto swój wybór skonsultować z doświadczonym protetykiem słuchu. Specjalista z zakresu protetyki słuchu zwróci uwagę na wszelkie właściwości danego urządzenia, które w efekcie zapewnią maksymalny komfort i swobodę użytkownikowi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.