Zabieg depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej

Depilacja laserowa laserem Vectus stanowi innowacyjną metodę skutecznego pozbywania się niechcianego owłosienia z miejsce takich, jak: nogi, ręce, brzuch, plecy, czy też okolice bikini. Z uwagi na możliwość doboru mocy lasera do każdego z pacjentów indywidualnie, jest to także metoda całkowicie bezpieczna i, co ważniejsze, bezbolesna.

Technologie użyte przy projektowaniu lasera Vectus, stanowią gwarancję bezbolesnego i w pełni komfortowego przebiegu zabiegu depilacji. Wyposażenie w czytnik Skintel analizuje i odczytuje poziom aktywnej melaniny w skórze, co zapewnia precyzyjny dobór wiązki laserowej. Ponadto każdorazowo przed zabiegiem dermatolog lub kosmetolog, analizuje budowę włosa, po to, aby określić jego grubość, strukturę, a także gęstość miejscowo występującego owłosienia. Z tego względu na około miesiąc przez planowanym zabiegiem nie należy usuwać włosków. Skrupulatna analiza trwa zwykle dłużej niż sam, kilkuminutowy zabieg, ale jest ona konieczna, z uwagi na potrzebę zminimalizowania ryzyka ewentualnych poparzeń.
Powodem do odwleczenia w czasie przeprowadzenia depilacji laserowej mogą być także:
– intensywna opalenizna (z miejscowymi poparzeniami słonecznymi);
– ciąża (szczególnie jej początek);
– rany na skórze oraz bliznowce;
– choroby skór (np. łuszczyca, bielactwo, infekcje skórne);
– epilepsja i inne choroby przewlekłe;
– przyjmowanie leków (w tym preparatów fotouczulających, witaminy A oraz heparyny);
– zabiegi chirurgiczne, przeprowadzone w niedalekiej przeszłości (w tym wstawianie rozrusznika serca).

Jakich zasad należy przestrzegać po zabiegu depilacji laserowej laserem Vectus

Po zabiegu zwykle na skórze pojawiają się zaczerwienienia, samoistnie ustępujące po kilku godzinach. W tym czasie należy zrezygnować ze stosowania mydła, czy drażniących kosmetyków. Jeśli podrażnienia będą się utrzymywać dłużej, warto skorzystać z żelów łagodzących np. Panthenolu.
Trwałe usunięcie owłosienia następuje dopiero po przeprowadzeniu serii od czterech do dziesięciu zabiegów w odstępach od czterech do dziesięciu tygodni. Z tego względu po wykonaniu pierwszej depilacji, należy umówić się na kolejną. W tym czasie bezwzględnie należy zrezygnować z intensywnego eksponowania skóry na działanie promieni słonecznych, które są dodatkowym czynnikiem drażniącym.

Depilacja laserowa laserem Vectus stanowi obecnie najskuteczniejszą, a przy tym bezbolesną, metodę trwałego pozbywania się owłosienia. Aby jednak zabieg były skuteczny należy stosować się do zaleceń specjalisty, który przeprowadza depilację.