Zabiegi kosmetyczne czy warto się im poddawać?

Zabiegi kosmetyczne czy warto się im poddawać?

Niemal z dnia na dzień zwiększa się oferta zabiegów, które można wykonać w gabinetach kosmetycznych. Jedne warto wykonywać, z innymi lepiej uważać, a jeszcze inne najlepiej sobie odpuścić.

Depilacja

Depilacja to zabieg, który można wykonać zarówno w domu jak i w gabinecie kosmetycznym. W domach do tego celu najczęściej wykorzystujemy depilator elektryczny, plastry woskowe lub pastę cukrową. W przypadku salonów kosmetycznych poza powyższymi metodami nadmierne owłosienie jest również usuwane za pomocą depilacji laserowej. Do tego zabiegu niezbędny jest specjalistyczny sprzęt i umiejętności. Warto jednak z niego skorzystać, ponieważ pozwala pozbyć się niechcianych włosków na długie lata.

Makijaż

Makijaż większość kobiet wykonuje samodzielnie w domu. Nie ma nic trudnego w nałożeniu poszczególnych kosmetyków na twarz. Jednakże są w życiu uroczystości, kiedy to warto oddać się w ręce specjalisty i makijaż wykonać w salonie kosmetycznym. Doskonałym tego przykładem jest ślub. Panna młoda powinna znaleźć czas i fundusze i pozwolić sobie na luksus jakim jest makijaż wykonany przez profesjonalistę.

Zabiegi odmładzające

W przypadku zabiegów odmładzających warto korzystać z usług gabinetów kosmetycznych, ale tylko w ograniczonym zakresie. Peelingi, maseczki oraz masaże wykonane przez wyspecjalizowane kosmetyczki mogą zdziałać cuda. Należy jednak pamiętać, że pewne zabiegi odmładzające powinny być wykonywane wyłącznie przez lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Do grupy takich zabiegów należy m.in. wstrzykiwanie toksyny botulinowej (tzw. botoks) oraz innych substancji takich jak np. kwas hialuronowy.  Zabiegi te doskonale sprawdzają się jeśli są dobrze wykonane. W naszym kraju kosmetyczki nie powinny ich wykonywać, co jednak nie oznacza, że jest to przestrzegane. Jeśli zależy nam na zabiegu wykonanym bezpiecznie należy skierować się do lekarza, nawet jeśli będzie trzeba zapłacić nieco więcej.

Gabinety kosmetyczne posiadają bardzo bogatą ofertę wykonywanych zbiegów. Wiele z nich można wykonać w domu, a inne jedynie w salonie kosmetycznym, niemniej jednak zanim się im poddamy warto dokładnie sprawdzić czy pracownicy mają odpowiednie uprawnienia do ich wykonywania. Należy pamiętać, że źle wykonany zabieg kosmetyczny może być niebezpieczny nie tylko dla wyglądu, ale również dla zdrowia.

Centrum Depilacji Laserowej
ul. Marcelińska 96c
60-324 Poznań