Zabiegi laserowe zimą

Zabiegi laserowe zimą

Zima, o ile nie jest bardzo ostra (a takie ostatnio w naszym kraju bywają) może być dobrym okresem na bardziej profesjonalne zabiegi odmładzające. Mniejsze ilości promieni słonecznych i w miarę stabilne temperatury mogą być zachętą do dawno zaplanowanej korekcji zmarszczek, zniwelowaniu przebarwień skóry czy jej intensywnej regeneracji skóry.

laserowe zabiegi zmą

laserowe zabiegi zmą

Naprzeciw tym wyzwaniom stają coraz popularniejsze zabiegi laserowe a do wyboru mamy szereg zabiegów, gdzie używa się laserów fraksyjnych, laserów typu Q-switch, mikroplazmę fraksyjną czy tak ostatnio popularny IPL.

 

Jakie działanie mają poszczególne źródła światła?

IPL – stosuje się przy usuwaniu owłosienia. Do pożądanego efektu potrzebne jest od 4 do 6 zabiegów.

 

Lasery fraksyjne – używa się w terapiach likwidujących przebarwienia skóry, redukujących zmarszczki lub blizny. Przy zabiegach tym laserem poprawia się także jędrność i gęstość skóry.

Lasery Q-switch. To nowe i w Polsce trudno dostępne lasery, używane przy terapiach likwidujących przebarwienia skóry,  zapobiega nawrotom i powstawaniu nowych plam. Jednocześnie poprawia koloryt i napięcie skóry i obkurcza poszerzone pory.

Unikalność zabiegu laserem Q-switch polega na ultrakrótkich (nanosekundowych) impulsach światła co ma przemożny wpływ na bardzo małą liczbę powikłań gdyż światło działa wyłącznie na barwnik nie uszkadzając skóry.

Pamiętajmy jednak że zabiegi laserowe służą do niwelowania skutków długiej ekspozycji na słońcu lub nieprawidłowej pielęgnacji skóry i mają charakter wyłącznie objawowy.  Jeśli chcemy zapobiec zmarszczkom czy przebarwieniom przyczynowo – musimy o skórę dbać na co dzień a jednocześnie unikać długotrwałej i bezpośredniej ekspozycji słonecznej,  aplikować kremy z filtrami UV jeśli tylko pojawi się letnie mocne słońce. To właśnie letnie promienie słoneczne zawierają duży procent promieni ultrafioletowych – tak szkodliwych dla naszej skóry.

 1. amja
  21 listopada 2013 o 20:37 ()

  a gdzie robicie zabiegi? Ja ostatnio bylam w Wellderm we Wrocławiu na laserach wlasnie:) Szykuje sie tak do zimy:P

 2. 26 listopada 2013 o 02:03 ()

  wellderm, warszawa

 3. 27 listopada 2013 o 12:24 ()

  kochane, ja mam pytanie takie w sumie ogolne o zabiegi. gdzie polecacie, jakie robicie? mowie ogolnie bardzo, bo dopiero sobie sama wybiore:) Raz bylam na depilacji laserowej w Wellderm (4 serie)i chwale sobie mocno, ale nie wiem jak z zabiegami u nich typu peeliengi, kwasy itp. ktos mi moze doradzic?

 4. 29 listopada 2013 o 00:56 ()

  i jak z tym wellderm? polecilabys przyjaciolkom?:) prosze o porade/opinie pozdrawiam

 5. Sintri
  28 lutego 2014 o 00:06 ()

  Ja bym przyjaciolce polecila, ba! nawet polecilam szczerze i chodzi czasami:)) W 100% bedziesz zadowolona:) Tacy troche lekarze dusz:)

 6. Olexx
  20 listopada 2014 o 23:26 ()

  Ja swoim przyjaciolkom tez bym polecila akurat Wellderm. Glownie dlatego,ze maja zadbane gabinety, dobrych fachowcow

 7. Drepanka
  21 listopada 2014 o 18:58 ()

  Bylam na Inowroclawskiej. BYlo swietnie! czuje sie dobrze potraktowana klientka!:)

 8. Rozetka
  10 sierpnia 2016 o 09:27 ()

  Była w Wellderm w maju na depilacji laserowej. Dziś widzę że okazało się to mało skuteczne :(