Zabiegi medycyny estetycznej, które warto wykonać jesienią

Zabiegi medycyny estetycznej, które warto wykonać jesienią

Chociaż jesień kojarzy się wielu osobom negatywnie ze względu na brak słońca, jest to doskonały czas na poprawę wyglądu skóry. Specjalne zabiegi medycyny estetycznej zalecane są właśnie w okresie jesienno-zimowym. Na które z nich warto się zdecydować?

Dlaczego właśnie jesienią warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej? Z jednego ważnego powodu – o tej porze roku nasza skóra jest mniej narażona na działanie promieni słonecznych. Rekonwalescencja po wielu zabiegach odmładzających wymaga całkowitego unikania słońca, dlatego ich przeprowadzenie nie jest możliwe latem. Za to jesień to idealny czas, aby poprawić wygląd skóry – poniżej zabiegi, jakie warto przeprowadzić o tej porze roku. Dzięki nim można m. in. spłycić zmarszczki, wygładzić cerę, pozbyć się przebarwień czy blizn potrądzikowych. Każdy więc z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Peeling medyczny

Jesienią zalecane są zabiegi polegające na złuszczaniu skóry za pomocą kwasów. Pozwalają one nie tylko pozbyć się martwych komórek naskórka, ale również pobudzają skórę do regeneracji. Takie głębokie oczyszczenie poprawia wygląd cery, zaś zależnie od dobranego do peelingu preparatu możliwe jest pozbycie się przebarwień, spłycenie zmarszczek albo skuteczna walka z trądzikiem – więcej na temat samego zabiegu można dowiedzieć się tutaj.

Cosmelan

Ze względu na fakt, że zabieg ten ma silne działanie depigmentacyjne, bez trudu poradzi sobie z wszelkiego rodzaju przebarwieniami. Łączy on w sobie peeling medyczny z działaniem dermokosmetyków i uznawany jest za jeden z najbardziej skutecznych. Zalecany jest nie tylko do usuwania przebarwień, ale też do zwężania rozszerzonych porów, stymulacji syntezy kolagenu, czy do ograniczenia wydzielania sebum. Jak widać cosmelan może skutecznie poradzić sobie z różnego rodzaju problemami skórnymi.

Restylane

Zabieg ten pozwala w bezpieczny sposób uzupełnić braki kolagenu w skórze odpowiadającego za jej sprężystość, gęstość i optymalne nawilżenie. Restylane umożliwia bezpośrednie dostarczenie substancji aktywnych do skóry właściwej, dzięki czemu skutecznie poprawia wygląd skóry dojrzałej na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, plecach czy ramionach.

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg ten to doskonały, a zarazem naturalny sposób na odmłodzenie i regenerację skóry. Zawarte w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu stymulują powstawanie nowych komórek naskórka, naczyń krwionośnych i produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładsza, lepiej nawilżona i ukrwiona. Zabieg ten wykonywany jest również na włosy – hamuje on ich wypadanie jednocześnie pobudzając do wzrostu. Przeprowadza się go u kobiet i u mężczyzn.

Botoks i kwas hialuronowy

Oba zabiegi efektywnie wspomagają walkę z oznakami starzenia. Botoks sprawdzi się do wygładzania tzw. kurzych łapek, zmarszczek na czole, brodzie i wokół ust. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest do wygładzania bruzd, a także w celu poprawy gęstości i elastyczności skóry, co również zapewnia jej młody wygląd.