Zabiegi medycyny estetycznej – zadbaj o siebie profesjonalnie!

Zabiegi medycyny estetycznej – zadbaj o siebie profesjonalnie!

Stosujesz dobre kosmetyki? Od czasu do czasu odwiedzasz gabinet kosmetyczny, aby skorzystać z różnych zabiegów? To jeszcze nie wszystko, co możesz zrobić dla swojej skóry, aby wyglądała młodo i promiennie. Gdy zależy ci na najlepszych efektach, sprawdź ofertę gabinetów medycyny estetycznej.

Likwidacja zmarszczek, niwelowanie pomarańczowej skórki, usuwanie przebarwień i blizn, poprawianie owalu twarzy, przeciwdziałanie wypadaniu włosów – to tylko niektóre propozycje gabinetów medycyny estetycznej. Jeśli chcesz zadbać o sobie profesjonalnie, warto postawić na sprawdzone rozwiązania oferowane przez lekarzy.

Czym jest medycyna estetyczna?

Zabiegi medycyny estetycznej nie są nowością – są w Polsce dostępne już od lat dziewięćdziesiątych. Jednak dopiero w ostatnim czasie stały się tak popularne. Aktualnie w niemalże każdym mieście działają gabinety oferujące pełną gamę usług dla pań i dla panów.

Medycyna estetyczna jest działem medycyny, który skupia się na prezencji pacjentów. Jej celem jest poprawa wyglądu przez usuwanie różnego rodzaju defektów, które mogą być wynikiem upływającego czasu, ale również wypadków, wad wrodzonych, zabiegów operacyjnych.

Swoją popularność medycyna estetyczna zyskała przede wszystkim dzięki temu, że łączy w sobie zalety kosmetologii oraz chirurgii plastycznej. Zabiegi medycyny estetycznej są bardzo skuteczne, ale przy tym bezpieczne, ponieważ nie są inwazyjne.

Wśród najczęściej prowadzonych zabiegów medycyny estetycznej znajdują się:

  • usuwanie zmarszczek – zabiegi przeprowadza się z użyciem botoksu (toksyny botulinowej), kwasu hialuronowego, a także urządzeń laserowych
  • modelowanie twarzy z użyciem kwasu hialuronowego – nosa, ust, owalu twarzy, ale również innych części ciała, na przykład piersi
  • peelingi chemiczne i mechaniczne, które dogłębnie oczyszczają i złuszczają skórę, poprawiając jej wygląd
  • mezoterapia igłowa, mikroigłowa i bezigłowa, która prowadzona jest w celu poprawy kondycji cery przez dostarczenie w jej głąb skoncentrowanych substancji aktywnych
  • zabiegi skoncentrowane na usuwaniu przebarwień i blizn – najczęściej prowadzone z wykorzystaniem laserów
  • osocze bogatopłytkowe rewitalizujące i odmładzające skórę
  • zabiegi na ciało pozwalające na usunięcie cellulitu, przyspieszenie chudnięcia, na przykład lipoliza iniekcyjna

To tylko kilka rodzajów popularnych zabiegów prowadzonych w gabinetach medycyny estetycznej. Więcej informacji znaleźć można na stronie Centrum Medycznego Plus Med – specjalistów z zakresu medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna – bez ograniczeń wiekowych!

Jedną z dużych zalet medycyny estetycznej jest jej bezpieczeństwo. Zabiegi przeprowadzane są przez lekarzy z wykorzystaniem starannie dobranych substancji i urządzeń, które pozwalają nie tylko na uzyskanie oczekiwanych efektów, ale też na zmniejszenie ryzyka powikłań i skutków ubocznych. Nie ma też potrzeby hospitalizacji, jak ma to miejsce w przypadku zabiegów chirurgii plastycznej.

Co ważne, medycyna estetyczna nie ma również ograniczeń wiekowych. Niesłusznie jest ona przez wielu kojarzona z zabiegami skierowanymi tylko do osób starszych, ale mogą być one także z powodzeniem używane przez osoby młodsze, mające różne problemy skórne, na przykład blizny potrądzikowe, zmarszczki mimiczne, blizny po urazach.

Podsumowując, jeśli chcesz zadbać o siebie profesjonalnie, warto wybrać gabinety medycyny estetycznej. Oferowane przez nie zabiegi skierowane są zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn i mogą być używane przez każdego, kto chce zadbać o swój wygląd. Z ofertą gabinetów można zapoznać się już teraz i łatwo umówić się na spotkanie z lekarzem, który doradzi, jakie zabiegi będą najlepsze.