Czy zastanawiałaś się jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego? Dlaczego nazywamy go „eliksirem młodości” i jaką rolę odgrywa on w zabiegach odmładzających? Dowiedz się, jak go przyjmować, aby zachować młodą skórę na dłużej.
Table of Contents
ToggleCo to jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w każdym organizmie – na powierzchni komórek i wewnątrz ich – największe jego stężenie znajduje się w skórze i przestrzeniach międzykomórkowych. Kwas ten posiada wysokie właściwości higroskopijne i jest odpowiedzialny za wiązanie wody – zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia i sprężystość. Ludzkie komórki z upływem lat produkują go w mniejszych ilościach, co skutkuje uszkodzeniem tkanek, ich szybkim starzeniem się i degradacją.
Kwas można zaaplikować do skóry wewnętrznie, spożywając suplementy diety oraz zewnętrznie, stosując różnego rodzaju kremy z odpowiednim jego stężeniem. Osoby, u których niedobory kwasu zaczynają się uwidaczniać, mogą poddać się zabiegowi, polegającym na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego wgłąb komórek. Jest to zabieg profesjonalny i odbywa się w klinice medycyny estetycznej. Coraz większa rzesza kobiet decyduje się na tego typu terapie odmładzające.
Przed wstrzyknięciem kwasu hialuronowego, każdy pacjent musi udać się na konsultację do lekarza specjalisty, który poinformuje nas dokładnie jak przebiega zabieg przez niego przeprowadzany, jakie są przeciwwskazania i ewentualne skutki uboczne.
Jak wypełnić „dolinę łez”?
„Doliną łez” nazywamy zapadniętą skórę pod oczami, tj. ubytek tkanki podskórnej. Jest to wynik zanikania włókien kolagenowych. Włókna można nazwać „rusztowaniem” dla naszej skóry, a ich uszkodzenie powoduje nieestetyczne zagłębienia. Co jest powodem powstawania „doliny łez”? Uwidacznia się ona wraz z wiekiem, wpływ mają również uwarunkowania genetyczne, jak i niezdrowy tryb życia – stres, niewyspanie, zmęczenie. Nasze oczy są podkrążone, podkreślone zostają cienie pod oczami, przez co twarz nabiera smutnego wyrazu.
Starzenie się organizmu powoduje wiotczenie skóry – zanika podściółka tłuszczowa, w wyniku czego zapadają się niektóre obszary twarzy, m.in. „dolina łez”. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego przywróci skórze utraconą jędrność, pomoże w modelowaniu poszczególnych części ciała, dzięki czemu przywróci utraconą młodość. Ma on za zadanie wiązać i zatrzymać wodę w tkance podskórnej. Dzięki temu skóra jest nawilżona, zwiększona jest jej elastyczność.
Zanim przystąpimy do zabiegu, musimy przeprowadzić rozmowę z lekarzem, który przedstawi nam swoje zalecenia lub ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Wykonuje się go w klinice medycyny estetycznej i trwa on zazwyczaj około pół godziny. Nie jest zbyt bolesny, jednak osobom bardzo wrażliwym można zaaplikować krem znieczulający. Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu w „dolinę łez”, dzięki czemu będzie ona wypełniona.
Czy występują skutki uboczne?
Do tygodnia po zabiegu mogą powstać lekkie zaczerwienia, obrzęki, stwardnienie. Efekt zabiegu utrzymuje się od sześciu do dziesięciu miesięcy. W tym czasie skóra będzie nawilżona, odmłodzona i odzyska witalność, zmarszczki i cienie pod oczami zostaną zmniejszone. Kwas powstrzymuje proces wiotczenia i opadania skóry, ujędrniając ją i uzupełniając jej ubytki.
Inne zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego
Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego, w zależności od miejsca jego zaaplikowania, mają na celu: wypełnić dolinę łez, bruzdy i zmarszczki, zniwelować cienie pod oczami, powiększyć i wymodelować usta, unieść łuk brwiowy, poprawić kontur twarzy. Stosując metodę mezoterapii (wstrzykiwania do skóry substancji odżywczych), sprawiamy że nasze tkanki odzyskują sprężystość i są prawidłowo nawilżone.
Sprawdź ofertę zabiegów w Klinice Murano Warszawa
Przeciwwskazania do zabiegu
Tak jak w przypadku większości zabiegów z kwasem hialuronowym, tak też przed korektą „doliny łez” nie możemy zażywać leków przeciwzapalnych. Oprócz tego przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: ciąża, stany zapalne, choroby skórne oraz opryszczka.
36 thoughts on “Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego”