Zadbaj o swoją skórę przed snem!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dla współczesnej kobiety, dzień niejednokrotnie zlewa się z nocą. Elastyczne godziny pracy zmieniły się z błogosławieństwa w niezawodny sposób na rozregulowanie zegara biologicznego, a picie kawy „dla smaku” odeszło w niepamięć. Balansowanie życia społecznego, pracy i rodziny nie jest łatwym zadaniem, a zaburzenie cyklu dzień/noc odbija się na najbardziej widocznym z organów – skórze.

 

Dlaczego pielęgnacja na noc?

O skórę należy dbać każdego dnia, ale nie zawsze jest to możliwe. Zamiast walczyć z naturą, warto rozważyć możliwość współpracy i wsłuchać się w naturalny rytm organizmu. Większość procesów regeneracyjnych przebiega podczas snu, dzięki czemu kosmetyki pielęgnacyjne na noc działają z wielokrotnie wyższą skutecznością. Skóra odzyskuje elastyczność, chłonie wilgoć z otoczenia i składniki aktywne zastosowanych preparatów. Jest to również czas, kiedy tkanki zaopatrywane są w tlen, a układ limfatyczny pozbywa się zgromadzonych w ciele zanieczyszczeń. Zadbać o cerę można oczywiście również za dnia, jest to w pełni wskazane. Czasem jednak kilka minut snu okazuje się cenniejsze od pobieżnego wchłonięcia kremu, który zaraz zostanie zastąpiony przez makijaż.

Powszechną wiedzą jest, że makijaż ma ogromny wpływ na cerę. Niestety, jest to zazwyczaj wpływ uwsteczniający starania o zdrową skórę. Nie ma się czemu dziwić – makijaż pełni przede wszystkim funkcję kosmetyczną, nie pielęgnacyjną. Mimo ogromnych zasobów wiedzy i świadomości problemu, normą jest zakończenie dnia bez zmywania makijażu. Stanowi to problem z kilku powodów: Przede wszystkim, wiele kosmetyków ma przedłużony czas działania, przez co skóra nie jest w stanie przeprowadzić poprawnie procesów regeneracyjnych. Pory pozostają zatkane, cera wysusza się, a efekty widać każdego ranka – nie tylko na poszewce poduszki.

Wieczorny rytuał – kosmetyki Pause dla zdrowej skóry

Po pierwsze demakijaż! Za pomocą mleczka, płynu micelarnego czy chusteczek do demakijażu pozbędziesz się warstwy, która znacząco ogranicza zdolność skóry do odbudowy. Kolejnym krokiem powinno stać się głębokie oczyszczanie. Niekiedy cząsteczki bazy, podkładu i pudru wnikają w pory, zatykając je. Doskonałym sposobem na pozbycie się ich jest sięgnięcie po żelowe emulsje, które wnikają głęboko w strukturę skóry, pozostawiając ją w naturalnie czystym stanie. Krokiem opcjonalnym, który warto wykonać przynajmniej raz na dwa tygodnie, jest peeling złuszczający. Pozbywając się martwego naskórka, przygotujesz cerę na dalszą, bardziej efektywną, pielęgnację. W dni „odpoczynku” skóry, kiedy nie stosujesz peelingu, warto przemyć skórę tonikiem, by zagwarantować jej naturalne pH po oczyszczaniu.

Gdy skóra została gruntownie przygotowana, pora zabrać się za pielęgnację właściwą. Świetnym sposobem na poprawę stanu cery przed nałożeniem kremu na noc jest zastosowanie serum. Stojąc przed półką w drogerii, warto zwrócić uwagę nie tylko na przeznaczenie produktu, ale przede wszystkim na pochodzenie składników. Bezpiecznym wyborem dla Twojej skóry będą z pewnością kosmetyki Pause, wykorzystujące składniki naturalnego pochodzenia. Serum stanowi doskonały fundament dla pozostałych kosmetyków Pause – unikalna kompozycja witamin błyskawicznie wchłania się w oczyszczoną skórę, dodatkowo aktywizując zastosowane po serum preparaty pielęgnacyjne.

Aby uzupełnić działanie serum, zaleca się stosowanie kremu na noc z komplementarnym działaniem, dlatego ponownie należałoby postawić na kosmetyki Pause. Krem na noc nie tylko nawilża skórę i odżywia ją przy pomocy naturalnie pozyskanych ekstraktów roślinnych – jego unikatowa receptura sprawia, że warstwa ochronna naskórka zostaje wzmocniona, dzięki czemu organizm zachowuje niezbędną wodę, a cera pozostaje nawilżona na dłużej. Jeśli czujesz, że Twoja skóra domaga się intensywnej regeneracji lub czeka Cię dłuższy dzień, możesz przygotować się za pomocą maseczki na noc. W ofercie kosmetyków Pause znajdziesz zapewniającą Efekt Zaffiro maskę na noc, która mobilizuje organizm do syntezy włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego. Umożliwia to intensywną pielęgnację, która z pewnością pomoże przebrnąć przez kolejny intensywny dzień.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *