Zanim pojawi się dziecko

Zanim pojawi się dziecko

Oczekiwanie na dziecko jest dla każdego rodzica czasem niepokoju, ale i intensywnych przygotowań. Od momentu, gdy dowiedzą się, że przed nimi otwiera się nowy rozdział w życiu, wszystko ulega przewartościowaniu. Zwłaszcza młodzi rodzice, osoby oczekujące pierwszego dziecka przeżywają to szczególnie. Zaczyna się czas remontów i zakupów. Ilość niezbędnych rzeczy, które muszą być przygotowane i często rodzice i dziadkowie już w tym momencie rzucają się w szał zakupów. Kupowane są ubranka, zabawki, a nawet wózki spacerowe.

 

Pokój dla potomka

Wiele osób od chwili, gdy dowiaduje się, że zostanie rodzicami, gdy poznaje płeć przyszłego potomka, stara się przygotować dla jego własny pokoik. Oczywiście jeżeli lokalowe warunki na to pozwalają, co w przypadku młodych par nie zawsze jet takie oczywiste, remontowany jest pokój. Ściany często malowane w kolorystyce, która będzie odpowiadała płci oczekiwanego dziecka. Zasadniczo wybierane są kolory spokojnie, pastelowe. Tradycyjnie już w pokojach dziewczynek pojawiają delikatne odcienie różu, a pokoje chłopców są otrzymywane w niebieskawych odcieniach.

Kolejnym etapem jest urządzanie tego miejsca. Ilość dostępnych obecnie łóżeczek sprawia, że wybór jest ogromny. Kupić można i zwykłe, tradycyjne łóżeczka, i większe z baldachimem. Do łask wracają też kołyski, które kojarzą się z dawnymi czasami. Wybór zależy od tego, jaką mają wizję rodzice.

Zakupy, zakupy, zakupy

Osoby, które nie są przesądne i z pierwszymi zakupami nie czekają do narodzin, nabywają ciuszki, zabawki, wózki.
Na półkach w pokoiku pojawiają się nowe kaftaniki, śpioszki i „pajacyki”. Kupowane są pieluchy. Do tego różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji. No i zabawki. Sklepy kuszą niesamowitą ilością grzechotek, gryzaków, a nawet zabawek interaktywnych, które mają stymulować rozwój dziecka.

Ważnym elementem, który trzeba kupić oczekując narodzin dziecka jest wózek. Jeszcze nie spacerowy. Na ten przyjdzie jeszcze czas.

Jaki wózek kupić…

Decydując się na kupno wózka trzeba podąć decyzję, czy kupimy standardowy, głęboki i jednofunkcyjny, czy też będzie też to wielofunkcyjny. Ten drugi, pomimo, że droższy, będzie służył o wiele dłużej. Tego rodzaju sprzęty, po czasie mogą służyć też jako wózki spacerowe.

Wybierając wózek należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Ważne jest, aby było on lekki i wygodnie się nim kierowało. To czy będzie to model trzykołowy lub czterokołowy zależy, gdzie mieszkają przyszli rodzice. Te pierwsze zdecydowanie lepiej sprawdzają się w miastach oraz miejscach, gdzie jest więcej utwardzonych nawierzchni.

Ważne jest, aby wózki, czy to gondolowe, czy to wózki spacerowe były bezpieczne. Musi mieć odpowiednie atesty, ale przede wszystkim należy ocenić, czy nie będzie zagrażał. Burty wózków gondolowych powinny być wysokie, a hamulce sprawne. Cały wózek powinien też być stabilny, aby intensywnie ruszające się dziecko nie przewróciło go – doradzają przedstawiciele sklepu Nodik.

Jeżeli chodzi o wózki spacerowe to i one powinny być stabilne, posiadać sprawny system hamowania, ale też biorąc pod uwagę, że są przeznaczone już dla większych dzieci, powinny mieć sprawny system pasów zapobiegających wypadnięciu dziecka.

Materiał przygotowany z pomocą osób z Nodik (https://nodik.pl/wozki-spacerowe-c-50.html), sklepu z wózkami spacerowymi.