Zapomnij o bliznach! Poznaj sposoby na skuteczne usuwanie blizn

Zapomnij o bliznach! Poznaj sposoby na skuteczne usuwanie blizn

Blizny powstają naturalnie jako konsekwencja procesu gojenia się ran. Czasami jednak powodują dyskomfort i mogą być przyczyną kompleksów. Teraz nie musimy jednak poddawać się inwazyjnym zabiegom ich usuwania, ponieważ są bezpieczniejsze i szybsze rozwiązania.

Wyróżniamy różne rodzaje blizn. Jedne z najpopularniejszych to blizny potrądzikowe, które są bliznami zanikowymi i pojawiają się wskutek trądziku, dając nieestetyczny nierównomierny naskórek lub widoczne zagłębienia. Również spotykamy się z bliznami pourazowymi, które powstają po rozległych skaleczeniach, ranach powypadkowych, oparzeniach. Mogą one mieć też charakter blizn przerostowych. Blizny mogą być też konsekwencją operacji, na przykład po cesarskim cięciu czy po urazach ortopedycznych. Mogą przybierać różne kolory i kształty.

Metody usuwanie blizn

Istnieje także dużo metod usuwania blizn – możemy podzielić je na te kosmetyczne oraz na te prowadzone z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi i specyfików, pod nadzorem lekarzy lub innych specjalistów. Niestety, dostępne w sprzedaży kosmetyki nie pomogą w całkowitym usunięciu blizn i najlepiej działają na świeże zmiany, na przykład mogą zmniejszyć ich widoczność i wygładzić koloryt. Właśnie dlatego wtedy, gdy liczy się zauważalny i szybki efekt, warto wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej.

W gabinetach tego rodzaju stosuje się głównie technikę laserowego usuwania blizn. Doskonale sprawdza się ona w różnego rodzaju bliznach niezależnie od ich wielkości i kształtu. Zabieg polega na skierowaniu impulsów głowicy laserowej na tkankę blizny, co powoduje jej koagulację i stymuluje tworzenie nowej tkanki. Dzięki temu, że wiązka lasera dociera nawet do głębszych warstw skóry, możliwe jest zlikwidowanie dużych i głębokich blizn.

Gdzie skorzystać z pomocy?

Gabinety medycyny estetycznej działają obecnie w wielu miastach w Polsce. Gdy interesuje cię usuwanie blizn Lublin również jest jednym z nich. Adresy możesz znaleźć już teraz całkowicie przez internet wraz z opiniami na temat firm świadczących usługi w tej branży, aby wybrać najlepszą.