Zapuszczanie brody – proces wymagający męskiej cierpliwości

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Tylko mężczyźni mogą poszczycić się brodą. Oczywiście nie muszą, ale skoro posiadają taki przywilej, to powinni choć raz w życiu z niego skorzystać. Okazuje się jednak, że zapuszczanie brody to proces wymagający cierpliwości. Poznajmy jak szybko i skutecznie ją zapuszczać.

 

Włosy jako wytwór skóry

Skóra stanowi naszą powłokę, która oddziela nasze organy od środowiska. Ze skóry wyrastają włosy, czyli zrogowaciałe białka, odpowiadające za lepszą termoregulację. Włosy rosną mniej więcej 0,3-0,4 milimetra na dobę, co daje efekt 3-4 milimetrów na tydzień, 1-1,5 centymetra na miesiąc oraz 12-18 centymetrów na rok. W przypadku gdy chcemy zapuszczać włosy, trzeba o nie dbać głównie przez ich systematyczne nawilżanie.

Nawilżenie to podstawa

Skóra i włosy choć należą do naszego organizmu, to ze względu na to, iż znajdują się na zewnątrz a nie wewnątrz jak wszystko inne, stykają się ze środowiskiem. Co za tym idzie, narażają się na wszelkie urazy i potrzeba o nie wyjątkowo dbać. Zwłaszcza, że stanowią naszą wizytówkę, bo o ile naszego serca czy mózgu nie widać, to skórę i włosy widać, a do tego widać od razu. Najlepszą formą dbania o skórę i włosy okazuje się nawilżenie. Nawilżenia powinno dokonywać się od wewnątrz przez picie napojów oraz od zewnątrz przez stosowanie nawilżających kosmetyków. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, to za sprawą samego nawilżenia pielęgnacja skóry i włosów, a nawet stylizacja włosów, przebiega o wiele pomyślniej. W nawilżeniu fryzur oraz bród pomagają kremy, balsamy i olejki do brody. Kremy odżywiają i nawilżają. Balsamy oczyszczają i nawilżają. Olejki do brody nadają zapachu i nawilżają.

Fryzura a broda

Mężczyźni mogą poszczycić się nie tylko włosami na głowie, ale również włosami na twarzy. Włosy na głowie stanowią typ owłosienia rosnącego od urodzenia. Niestety w wyniku sporej ilości testosteronu włosy te nie muszą, ale mogą wypadać, zwłaszcza jeśli dziedziczymy geny łysienia. Dlatego też fryzurę traktuje się jako symbol witalności mężczyzny, bo kojarzy się ona z młodym, pięknym i silnym mężczyzną. Włosy na twarzy stanowią z kolei typ owłosienia rosnącego od okresu dojrzewania, a więc owłosienia androgenowego. Odznacza się on większą siłą, efektem czego nie naraża się na wypadanie. Ze względu na to, że owłosienia androgenowe to domena mężczyzn, brodę traktuje się jako symbol męskości mężczyzn, bo posiadają ją tylko oni.

Proces zapuszczania brody to proces dbania o brodę

Zapuszczanie brody, zresztą podobnie jak zapuszczanie fryzury, wymaga od mężczyzn sporej cierpliwości. Najpierw trzeba pozwolić włosom rosnąć, mniej więcej przez kwartał, samemu należy zaś przywyknąć do tego, że dodatkowe owłosienia z powodu braku przyzwyczajenia do niego, może nam na początku przeszkadzać. Następnie należy systematycznie podcinać włosy, aby nie tylko wyglądały atrakcyjnie, ale również rosły dalej, najlepiej fryzurę u fryzjera a brodę u barbera. Przy tym wszystkim warto używać kosmetyki do oczyszczania jak szampony, do odżywiania jak odżywki, a także do nawilżania jak kremy, balsamy lub olejki.

Akcesoria do brody znajdziecie na https://beardman.pl/kategoria/akcesoria-do-brody.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *