Zdrowe i piękne paznokcie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Ładne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety

Ładne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety, dlatego warto o nie dbać i pielęgnować je zarówno zewnętrznie jak i stosując preparaty wzmacniające od wewnątrz.


Prawidłowe piłowanie

Ładne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety
Ładne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety

Rozpocznijmy zatem od domowych sposobów na zniszczone paznokcie. Przede wszystkim zanim rozpoczniesz domowe zabiegi, skróć zniszczone paznokcie i delikatnie opiłuj je mineralnym pilniczkiem. Warto zapamiętać, że jeśli twoje paznokcie są miękkie to nieumiejętne piłowanie lub twarde pilniczki sprzyjają ich rozdwajaniu.
Olejkowanie
Dwa razy dziennie wcieraj w płytki oraz skórki wokół nich olejek rycynowy albo olejek z kiełków pszenicy. Wykonuj przy tym kilkuminutowy masaż
Dobry krem
Kup dobry krem, który pielęgnuje zarówno dłonie  jak i paznokcie. Wcieraj go dokładnie w płytki i skórki wokół paznokcia kilka razy dziennie. Takie wcieranie powoduje wytworzenie na skórze ochronnego filmu, który zabezpiecza je przed szkodliwymi czynnikami.
Maseczki i kąpiele
Raz w tygodniu nałóż na paznokcie maseczkę składającą się z żółtka, łyżeczki oliwy i kilku kropli soku z cytryny. Po upłynięciu 15 minut zmyj ją letnia wodą.
Dla naszych paznokci doskonałym zabiegiem jest  kąpiel w ciepłej oliwie Podgrzej 1/4 szklanki oliwy z oliwek, i dodaj do niej kilka kropli płynnej witaminy A i E (dostępna w aptece ). W takiej kąpieli zanurz paznokcie na kilkanaście minut. Zabieg powtarzaj minimum raz w tygodniu przez trzy miesiące.
Jeśli chcesz aby twoje paznokcie miały piękny połysk zetrzyj ogórka zielonego, wyciśnij sok z połowy cytryny i dodaj dwie łyżki startego jabłka. W papce, która powstanie z połączenia tych składników zanurz paznokcie na 15-20 minut.

Poprawę stanu twoich paznokci zauważysz jeśli codziennie przez około dwa tygodnie będziesz je moczyć w żelatynie spożywczej.

Jeśli twoje paznokcie potrzebują wybielenia, smaruj je sokiem z cytryny lub oliwką

Świetne działanie wzmacniające ma kleik powstały z siemienia lnianego zalanego szklanką wody i gotowanego do momenty zgęstnienia. W takiej miksturze należy moczyć paznokcie przez kilkanaście minut.
Dieta
Aby nasz paznokcie były piękne i zdrowe nie wystarczą jedynie zabiegi pielęgnacyjne. Do programu regeneracyjnego należy dołączyć odpowiednią dietę.
Łykaj  gotowe preparaty witaminowo-minerałowe dostępne w aptekach, w których składzie jest wyciąg ze skrzypu i pokrzywy, żelazo, krzem, cynk, miedź oraz witaminy, które doskonale odbudowują i wzmacniają uszkodzone płytki paznokcia.
Ważne aby pamiętać, że witamin i mikroelementów nie można łykać bez przerwy.. Dlatego po miesięcznej kuracji odstaw tabletki i w szczególny sposób zadbaj o swoją dietę, aby nie zaprzepaścić tego co już zostało osiągnięte. Zatem do codziennego jadłospisu włącz produkty bogate w witaminy z grupy B, w szczególności witaminę B5. Znajdziesz ją w żółtkach jaj, produktach zbożowych, drożdżach, rybach, ziemniakach i warzywach strączkowych. Nawilżenie płytek zapewnia również miedź. Jej źródłem są m.in. orzechy i suszone owoce. Stosując choć część z powyższych rad z pewnością będziesz mieć piękne paznokcie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *