Zdrowe odżywianie jako skuteczny sposób na odchudzanie

Zdrowe odżywianie jako skuteczny sposób na odchudzanie

Bez wątpienia utrata masy ciała sprowadza się do prostej matematyki. Musisz zjeść mniej kalorii niż spalasz. Niektóre pokarmy mogą pomóc Ci zgubić zbędne kilogramy, ponieważ dają uczucie sytości i ograniczają łaknienie. Ale czy to prawda?

Fasola

Niedrogie, syte i wszechstronne, fasolki są wielkim źródłem białka. Fasola posiada również duże pokłady błonnika. Oznacza to, że czujesz się dłużej syty, co może Cię powstrzymać od sięgania po kaloryczne przekąski.

Zupa

Zacznij posiłek od filiżanki zupy, a ostatecznie zjesz mniej niż zazwyczaj. Nie ma znaczenia konsystencja zupy, o ile jest zrobiona z bulionu. Chcesz zachować zupę w ilości od 100 do 150 kalorii? Więc pomiń dodanie śmietany i masła. Danie świetnie nadaje się do diety 1000 kalorii.

Ciemna czekolada

Chcesz cieszyć się czekoladą między posiłkami? Wybierz ciemną czekoladę! W jednym z badań miłośnicy czekolady, którzy otrzymali ciemną czekoladę, zjedli o 15% mniej pizzy kilka godzin później niż ci, którzy zjedli czekoladę mleczną.

Puree z warzyw

Możesz dodać więcej warzyw do swojej diety i zrzucić kalorie, które jesz, w tym samym czasie. Gdy naukowcy z Penn State dodali puree z kalafior i cukinię do makaronu z serem, smak się nie zmienił. Ale osoby te spożywały o 200 do 350 kalorii mniej. Te zdrowe warzywa warto więc dodać do smacznych potraw, aby cieszyć się ich niskokalorycznością.

Jaja i kiełbasa

Bogate w białko śniadanie może ograniczyć sięganie po przekąski w ciągu dnia. W badaniu grupy otyłych młodych kobiet, które zaczęły dzień z 35 gramami białka od razu czuły się pełniej. Kobiety spożywały śniadanie mające 350 kalorii, które obejmowały jajka i kiełbasę z mięsa wołowego.

Orzechy

Nie masz pomysłu na przekąskę? Sięgnij po migdały, orzeszki ziemne, orzechy włoskie. Badania pokazują, że osoby, które spożywały orzechy, automatycznie jadły mniej w późniejszych posiłkach.

Jabłka

Pomiń sok jabłkowy. Wybierz zamiast tego chrupiące jabłka. Całe owoce blokują apetyt w taki sposób, że soki owocowe nie przynoszą korzystnych rezultatów. Jednym z powodów jest to, że surowe owoce mają więcej błonnika. Plus, podczas żucia wysyłane są sygnały do mózgu, że zjadłeś coś znaczącego, co jest skutecznym sposobem na odchudzanie.

Jogurt

Czy wolisz grecki lub tradycyjny, jogurt może być dobry dla twojej talii. Podczas badania, w którym brało udział 120 000 osób wykazano, że uwzględnienie jogurta było jak najbardziej związane z utratą masy ciała.

To nie dowodzi, że jogurt spowodował utratę wagi, ale wyróżniał się wśród innych produktów spożywczych.