Zegarki Skagen – w prostocie siła!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Zegarki Skagen - w prostocie siła!

Są takie wartości w modzie, które cenione są od lat. Czas przemija, a one wciąż są aktualne i swoim przesłaniem zachwycają coraz większą liczbę miłośników. Jedną z takich wartości jest minimalizm, bijący z zegarków duńskiej marki Skagen już od 1989 roku. Firma założona przez małżeństwo Charlotte i Henrika Jorstów, swoją nazwę zawdzięcza miejscowości w Danii. Misją marki od samego początku było przekazywanie skandynawskiego ducha, zamkniętego w zgrabnej formie zegarków naręcznych.

 

 

Skagen – skandynawski styl zamknięty w zegarku

Wyrazem najlepiej opisującym skandynawską markę jest słowo minimalizm. To właśnie on miał zostać wyrażony w każdym zegarku firmy, a po spojrzeniu na niego, od samego początku miały budzić się skojarzenia ze Skandynawią. Dlaczego ten minimalistyczny styl jest nadal taki modny? Skagen to zegarki ponadczasowe. Prosty styl przekonuje do siebie każdego, komu bliska jest praktyczność i klasa. Wszystko, co wpisane jest w konstrukcję tych zegarków, ma swoją funkcję. Jednak to, co przyciąga jeszcze niezdecydowanych pasjonatów czasomierzy i dobrego smaku do zegarków marki, to ich uniwersalność. Klasyczny styl i minimalizm sprawiają, że zegarki te wyglądają świetnie w każdej sytuacji. Idealnie sprawdzą się w warunkach formalnych, stanowiąc dopełnienie do eleganckiego stylu wyrażonego w sukni czy w garniturze, ale również podczas codziennych aktywności będą cieszyć oko właściciela równie mocno, dodając poloru nawet zwykłej casualowej stylizacji.

Zegarki Skagen - w prostocie siła!

Minimalizm najwyższej klasy damskich zegarków Skagen

To, co gra pierwsze skrzypce w damskich zegarkach marki oprócz elegancji, to przejrzystość. Minimalistyczny styl przejawia się tu w zawarciu na tarczy zegarka jedynie tych elementów, które konieczne są do odczytania aktualnej godziny. Na tarczy nie widać więc często nawet arabskich czy rzymskich cyfr, ponieważ zastąpione zostały na przykład gustownymi kamieniami, co dodaje całości szyku. Prostota współgra tu jednak z ogromną dbałością o szczegóły. Każdy element został wykonany z wyraźną pasją, w sposób zapewniający najwyższą jakość. Minimalizm w pewnym stopniu łączy się również ze współczesnym, złożonym światem, co objawia się w niezwykle bogatej ofercie pasków, jakie dopasować można do zegarka. Są tu więc zupełnie klasyczne, czarne paski skórzane, połączone z elegancką, niewielkich rozmiarów stalową kopertą, ale również kombinacje dla osób szukających sposobów na wyrażenie siebie, wybierając kolorowy zegarek z paskiem gumowym. Zegarki damskie Skagen to niezawodny mechanizm kwarcowy, który pozwala na niezwykle precyzyjne określanie czasu nawet przez kilka lat, bez konieczności wymiany baterii.

Zegarki Skagen - w prostocie siła!

Zegarki męskie Skagen – skandynawska jakość

Zegarek to często jedyna biżuteria, jaka jest częścią wizerunku mężczyzny. Gdy ten chce być elegancki, szuka rozwiązań klasycznych, pasujących do formalnego stroju, które można również połączyć po pracy z luźną koszulką. Niezależnie od tego, w jakich sytuacjach znajduje się najczęściej, Skagen spełni wszystkie jego oczekiwania, oferując charakterystyczny styl, znamienny dla zegarków duńskiej marki. Tak jak w przypadku zegarków damskich, ponadczasowy styl koperty można połączyć tu z niemal każdym rodzajem paska. Jeśli zegarek noszony jest głównie w sytuacjach formalnych, warto zdecydować się na klasyczny pasek skórzany. W innym przypadku bogactwo wyboru pozwoli wyrazić swoje wnętrze na tysiące sposobów, eksperymentując z kolorem i formą. Każdy z zegarków marki podbija serce prostotą, ale każdy jest też inny. Wybierać można spośród wielu rozmiarów, by dopasować czasomierz idealnie do swojego nadgarstka, a różne kolory kopert i tarcz pozwolą dobrać zegarek do każdego stroju. W przypadku zegarków męskich wybór mechanizmu sprowadza się najczęściej do napędu kwarcowego, jednak zegarki męskie Skagen oferują również niezastąpione rozwiązania dla osób ceniących sobie klasykę nie tylko w estetyce – znaleźć można tu również samonakręcające się mechanizmy automatyczne.

Zegarki Skagen - w prostocie siła!

Zegarki Skagen na każdą okazję

Codzienne życie często opierane jest na autentyczności, skromności i prostocie. Zamknięcie zegarków Skagen w tych trzech słowach, w pełni odda ich charakter, zjednujący sobie miłośników na całym świecie. Dodać do tego można jeszcze równie istotne uniwersalność i świetny stosunek ceny do jakości. Różnorodność wyboru powoduje, że zegarkom tym niestraszna jest nawet największa rozpiętość kolorów panujących w garderobie, a ponadczasowy i klasyczny, ale zmienny w zależności od zegarka styl, w doskonały sposób wpisze się w codzienność każdego, bez względu na profesję czy styl życia i ubioru. Wszystko to sprawia, że zegarek Skagen jest świetnym prezentem, trafionym niezależnie od okazji. Dla siebie lub bliskich.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.