Promienny i świeży wygląd po nieprzespanej nocy – brzmi raczej jak pobożne życzenie, niż jak realna perspektywa. Podkrążone, podpuchnięte oczy, szara, zmęczona cera, rozszerzone pory, do tego całkowity brak energii, często koszmarny ból głowy – to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć następnego dnia po udanej imprezie, czy hucznej zabawie. Jak możemy sobie pomóc? Jest kilka sprawdzonych sposobów, na to, by nie tylko dobrze wyglądać, ale i by czuć się choć odrobinę lepiej.
SKÓRA – zmęczonej skórze dobrze zrobi zimno, dlatego warto po przebudzeniu wziąć zimny prysznic, umyć twarz chłodną wodą oraz wykonać krótki masaż kostkami lodu wokół oczu. Zimna woda obkurczy naczynia krwionośne, zmniejszy zaczerwienienie, zlikwiduje opuchliznę, a także pobudzi krążenie, napnie i uelastyczni skórę. Na twarz warto nałożyć maseczkę ze świeżego zielonego ogórka lub maskę witaminową, która błyskawicznie odżywi, nawilży i zregeneruje naszą twarz. Na takie wyjątkowe dni warto mieć w półce z kosmetykami serum regenerujące, które zawiera stężoną dawkę substancji odżywczych i po ciężkiej nocy może okazać się naprawdę pomocne.
MAKIJAŻ – na „ciężkie dni” poleca się makijaż maskujący. Jego podstawę stanowić powinna baza – wyrównująca niedoskonałości cery oraz podkład najlepiej rozświetlający. Rozjaśniając skórę w okolicach oczu oraz rozświetlając twarz dodajemy jej świeżości oraz blasku, który utraciła na skutek nadmiernego przeciążenia. Warto pamiętać o drobnym retuszu w okolicach wokół nozdrzy oraz między podbródkiem a dolną wargą. Na skutek zmęczenia mogą wystąpić tam zaczerwienienia. Na policzki. grzbiet nosa i czoło możemy nałożyć odrobinę pudru brązującego, który sprawi wrażenie lekko opalonej, zdrowej twarzy. Jeśli chodzi o oczy, to makijaż powinien robić wrażenie dużego, otwartego oka. Aby uzyskać taki efekt, powinnyśmy zaznaczyć górną kreskę i mocno wytuszować rzęsy. Starajmy się uniknąć zaznaczania dolnej kreski, która będzie podkreślać cienie pod oczami i optycznie zmniejszać oko. Górne powieki i wewnętrzne kąciki oczu możemy podkreślić jasnym cieniem. Wybierajmy raczej naturalne odcienie beżów, brzoskwini i kremów. Wyraziste, zdecydowane kolory pozostawmy raczej na dni, w których jesteśmy w lepszej formie. Usta możemy rozświetlić bezbarwnym błyszczykiem lub pomadką w jasnym, naturalnym odcieniu.
FRYZURA – postawmy na naturalność. Unikajmy „wyczesanych”, gładkich fryzur. Nasza twarz będzie wyglądała lepiej, gdy otulą ją rozpuszczone włosy, mogą być lekko pokręcono. Niezależnie od tego na ją fryzurę ostatecznie się zdecydujemy, zadbajmy o to, by była jak najbardziej lekka, zwiewna i naturalna. Na koniec nabłyszczmy włosy odrobiną lakieru, aby wyglądały na lśniące i zdrowe.
ZAPACH – w tym dniu zrezygnujmy z intensywnych, ciężkich zapachów. Wybierzmy raczej świeże kwiatowo-owocowe nuty. Podobnie jak w makijażu również w zapachach postawmy na świeżość, lekkość i naturalność.
UBRANIE – powinnyśmy zdecydować się raczej na klasyczne fasony, wzory i kolory. Unikajmy mocnych, ostrych, zdecydowanych kolorów, które mogą podkreślać, zaczerwienienia, szarość cery i sińce pod oczami. Zrezygnujmy zatem z intensywnych czerwieni, fioletów, pomarańczy, żółcieni, czy zieleni na korzyść bieli, kremów i beżów. Jeśli całość wydaje nam się zbyt stonowana możemy pozwolić sobie na jakiś zdecydowany akcent w dodatkach.
NASTAWIENIE – pamiętajmy o tym, że nawet najlepszy makijaż i świetna stylizacja, nie są w stanie zamaskować złego humoru i wrogości wobec innych, dlatego ponad wszystko przedłóżmy uśmiech i dobre nastawienia do wszystkiego, co nas otacza.