Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zbyt małe, za wąskie, niesymetryczne – nie każde usta odpowiadają swojej właścicielce. Można jednak to zmienić dzięki zabiegom medycyny estetycznej!

 

Wielkość i kształt wargi górnej oraz dolnej warunkowane są genetycznie. Nie każda kobieta jest więc zadowolona z tego, jak wyglądają jej usta. Jeśli problemem są usta zbyt małe, rozwiązaniem może być makijaż, który optycznie je powiększa. Gdy chodzi jednak o długotrwałe efekty, najlepszym wyborem będzie powiększanie ust – profesjonalny zabieg dostępny w gabinetach medycyny estetycznej.

Pełne usta bez kompleksów

Zabieg taki jak powiększanie ust jest w stanie dać naturalne rezultaty, które widoczne są nawet przez pół roku. Dzisiaj można wykonać go w niemalże każdym gabinecie medycyny estetycznej – w ciągu około godziny.

Powiększenie ust w gabinecie stało się dla wielu kobiet sposobem na pozbycie się kompleksów związanych ze zbyt małymi, asymetrycznymi wargami. To szybka, bezpieczna procedura medyczna, która dodatkowo wcale nie kosztuje dużo. Nic więc dziwnego, że obecnie decyduje się na nią tak wiele pań.

Kwas hialuronowy w powiększaniu ust

Zabieg powiększania ust bazuje na wykorzystaniu specjalnego specyfiku, który jest często używany także w wielu innych zabiegach medycyny estetycznej – to kwas hialuronowy, który jest naturalnym i biozgodnym związkiem, dlatego zabiegi z jego wykorzystaniem są również tak bezpieczne.

Kwas hialuronowy jest związkiem zaliczanym do grupy polisacharydów, który występuje u praktycznie wszystkich organizmów żywych – od bakterii aż do ssaków. W ciele człowieka spotykany jest przede wszystkim w skórze właściwej, gdzie odpowiada za stworzenie jej wewnętrznego „rusztowania” oraz optymalny poziom nawilżenia. Dzięki kwasowi hialuronowemu skóra jest gęsta, jędrna i nie ma zmarszczek.

W gabinetach medycyny estetycznej kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie – wykorzystywany jest między innymi przy wypełnianiu zmarszczek, poprawie owalu twarzy, rewitalizuje skóry, ale również wykonuje się z nim powiększanie ust i modelowanie ust.

Na czym polega powiększanie ust w gabinecie?

Podobnie jak inne zabiegi medycyny estetycznej, także powiększanie ust wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Lekarz na podstawie wywiadu z pacjentką określa ilość oraz miejsca wstrzyknięcia kwasu hialuronowego.

Następnie przed zabiegiem skóra jest odpowiednio oczyszczana i wykonuje się znieczulenie miejscowe takie jak podczas zabiegów stomatologicznych. Gdy znieczulenie zaczyna działać, lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy cienką igłą albo kaniulą w czerwień wargową. Najczęściej wykonuje się kilkanaście wkłuć w zależności od tego, jaki efekt ma dać powiększanie ust.

Gdy kwas hialuronowy znajdzie się w wargach, powoduje powiększenie ich objętości. Początkowo, bezpośrednio po zabiegu, skóra jest lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Mogą pojawić się również miejscowe krwiaki i zasinienia. Zmiany te znikają jednak po kilku dniach. Nie jest wymagana także żadna specjalna rekonwalescencja, dlatego pacjentka po powiększeniu ust może powrócić do swoich codziennych zajęć.

Pełny efekt zabiegi widoczny jest po paru dniach. Powiększenie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie jest trwałe – pozwala na uzyskanie efektu na około 6-9 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji. Po tym czasie zabieg może być wykonany kolejny raz. Im częściej wykonuje się zabiegi, tym dłużej preparat utrzymuje się pod skórą, dlatego kolejne można przeprowadzać już rzadziej.

Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Na cenę wykonania zabiegu wpływa przede wszystkim ilość wykorzystanego kwasu hialuronowego. Za 1 mililitr preparatu płaci się najczęściej od 700 do 1300 złotych. Do powiększania ust wykorzystuje się najczęściej od 1,5 mililitra do 3 mililitrów preparatu, dlatego cena ustalana jest indywidualnie.

Do skorzystania z zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym zaprasza Akademia Medycyny Estetycznej Ursynów z Warszawy – więcej informacji o zabiegu można znaleźć pod tym adresem.