Jak powiększyć usta?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Jak powiększyć usta?

Salony medycyny estetycznej mają dużą ofertę zabiegów w swoich ofertach. Dzięki temu są w stanie pomóc i zredukować niemalże wszystkie niedoskonałości i uatrakcyjnić wygląd pacjentów. Jednym z najczęściej wybieranych przez pacjentów salonów medycy estetycznej zabiegiem jest powiększanie ust. Jest to zabieg wykonywany w celu powiększenia małych ust, wyrównaniu asymetrii, zmniejszeniu suchości czerwieni wargowej ale również coraz częściej ze względu na panującą modę na ,,duże usta”. Jak wygląda zabieg powiększenia ust? Czym powiększyć usta w gabinecie medycyny estetycznej?

Powiększenie ust w salonie medycyny estetycznej

Główną substancją służącą do wypełnienia ust jest kwas hialuronowy.  Jest to składnik budulcowy naszej skóry mający zdolność wiązania wody, zapewniając skórze jędrność i młody wygląd przez co znalazł on szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest do zabiegów mezoterapii igłowej w celu intensywnego nawilżenia skóry. Dodatkowo znalazł szerokie zastosowanie jako wypełniacz. Stosowany jest do wypełniania policzków, nosa, ust czy podkreślaniu konturu żuchwy.

Powiększenie ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększenia i modelowania ust skierowany jest szczególnie do osób, które nie są usatysfakcjonowani wyglądem swoich ust. Najczęściej to pacjenci posiadający usta o małej objętości, nieadekwatne do proporcji twarzy oraz dużą asymetrię pomiędzy wargą górną i dolną. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym pozwala wyrównać proporcję pomiędzy wargą górną i dolną, zredukować asymetrię oraz zwiększyć nawilżenie czerwieni wargowej.

Kwas hialuronowy a botoks na usta

Wiele pacjentów błędnie określa powiększanie ust za pomocą botoksu. Toksyna botulinowa to substancja mająca na celu zredukować zmarszczki i bruzdy poprzez zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego co doprowadza do sparaliżowania mięśnia i braku skurczu pogłębiającego zmarszczki. Jest wykorzystywana do redukcji zmarszczek na czole, wokół oczu, wokół ust ale również do leczenia bruksizmu, nadpotliwości i migren.

Od niedawna botoks znalazł zastosowanie w powiększaniu ust. Jednak w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego nie jest on wypełniaczem. Botoks wstrzykiwany jest mięśnie około wargowe, przez co dochodzi do ich wywinięcia, zmniejszenie dystansu między nosem a czerwienią wargową i optycznym uwydatnieniem ust.

Na konsultacje zaprasza salon medycyny estetycznej Warszawa – RosaMed Clinic

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.