Czy dieta pudełkowa ma sens?

Czy dieta pudełkowa ma sens?

W obecnych czasach coraz mniej osób ma czas na samodzielne sporządzanie posiłków w domu. Im więcej pracujemy i mamy obowiązków, tym trudniej jest zarządzać swoim wolnym czasem. Gdy już znajdziemy dla siebie 5 minut, wolimy spędzić je na odpoczynku. Coraz popularniejszy staje się catering dietetyczny.

Dzięki temu, że na rynku cateringowym jest coraz większa konkurencja, cena są bardziej przystępne. Minęły czasy, kiedy mogły sobie na niego pozwolić jedynie bogatsze osoby. Dieta pudełkowa stała się dobrą alternatywą dla ludzi zabieganych, żyjących w biegu.

Czy warto się zdecydować na taką dietę?

Do najważniejszych zalet diety pudełkowej należą: wygoda i oszczędzony czas. Nie trzeba już tracić czasu na planowanie zbilansowanych posiłków oraz czasochłonne zakupy. Pożywne i zdrowe jedzenie jest dostarczane pod same drzwi. Możemy być pewni, że wszystkie posiłki są świeże, smaczne i zdrowe. Dzięki temu nigdy nie będziemy głodni i nie zapomnimy o żadnym posiłku w ciągu dnia. Dodatkowym plusem jest fakt, że dzięki takim posiłkom mamy szansę na spróbowanie czegoś nowego, na co sami byśmy się nie zdecydowali.

Wady cateringu dietetycznego

Jeżeli nie wybierzemy odpowiedniej diety z oferty, dostarczone posiłki mogą się okazać zbyt mało kaloryczne. Wtedy istnieje zagrożenie podjadania między nimi. Aby tego uniknąć należy dobrze zastanowić się nad wyborem posiłków. Dobrym pomysłem będzie również ograniczenie kupowania słodyczy lub słonych przekąsek. Inną wadą może się okazać zbyt wysoka cena za jeden posiłek. Oprócz składników spożywczych musimy również zapłacić za transport, opakowanie, pracę kucharzy, kurierów i dietetyków.

Jak zamówić dietę pudełkową?

W każdym większym mieście istnieje co najmniej jedna firma oferująca catering dietetyczny. W swojej ofercie posiadają wszelkie diety: wegetariańska, wegańska, bezglutenowa, dla sportowców itp. Wszystko zależy od upodobań zamawiającego. Wystarczy przejrzeć oferty w Internecie. Często na stronach internetowych danych firm można znaleźć formularze dotyczące trybu życia i aktywności fizycznej klienta. Pomogą one dobrać odpowiednią dietę. Wiele firm oferuje również indywidualną rozmowę z dietetykiem w celu ustalenia odpowiedniego żywienia.

Co ważne, przed potwierdzeniem zamówienia należy się upewnić czy dana firma posiada zezwolenie Sanepidu oraz czy zatrudnia dietetyka. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie opinii od innych użytkowników (o ile takowe istnieją). Po opłaceniu zamówienia pozostaje jedynie czekać, aż kurier zapuka do naszych drzwi. Posiłki są dostarczane codziennie rano pod wyznaczony adres. Każdy z nich jest zapakowany osobno oraz tak, aby zachować odpowiednią temperaturę. Wiele firm zamiast plastikowych pojemników na jedzenie oferuje pudełka z materiałów nadających się do recyklingu. Inne natomiast zalecają aby odsyłać z powrotem puste opakowania, które zostaną powtórnie napełnione i nam dostarczone następnego dnia rano. Wybierając ofertę warto zastanowić się nad taką opcją. Planeta będzie nam wdzięczna

Artykuł powstał we współpracy z PrimaFoodCatering.pl